Coca-Cola i Sukces Pisany Szminką pomogą kobietom wejść na rynek pracy

• Coca-Cola oraz Sukces Pisany Szminką, organizacja kompleksowo wspierająca i promująca działania kobiet w obszarach nauki, kultury i biznesu, wspólnie uruchamiają program aktywizacji zawodowej kobiet "Sukces To Ja". 
• Jego celem jest przygotowanie kobiet w Polsce do podjęcia nowej pracy lub założenia działalności gospodarczej dzięki poszerzeniu ich umiejętności i kompetencji zawodowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coca-Cola i Sukces Pisany Szminką pomogą kobietom wejść na rynek pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 paź 2016 13:35


"Sukces to ja" to program wzmacniania aktywności zawodowej kobiet. Oparty jest na dwóch obszarach, kluczowych dla aktywizacji zawodowej kobiet, tj. poszerzaniu kompetencji i wiedzy oraz umożliwieniu wymiany doświadczeń i znalezienia inspiracji.

Program dedykowany jest kobietom chcącym powrócić na rynek pracy, znaleźć lepszą pracę lub zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą bądź start-up.

Na program "Sukces to ja" składa się portal wiedzy dedykowany kobietom (www.sukcestoja.pl) oraz bezpłatne konferencje i warsztaty. Obie formy będą prowadzone w dwóch obszarach:

* Ja-biznes – odpowiadający na potrzeby kobiet planujących założyć własną działalność
* Ja-kariera – opracowany z myślą o kobietach poszukujących pracy lub chcących ją zmienić.

Na portalu wiedzy znajdują się wideo-szkolenia, interaktywne wykłady i ćwiczenia, pigułki wiedzy i szereg innych narzędzi pozwalających w krótkim czasie opanować niezbędne kompetencje zawodowe.

Czytaj też: Kobieta na urlopie wychowawczym może założyć firmę?

Inauguracja programu wraz z pierwszą konferencją i warsztatami odbędzie się 27 października w Warszawie. Kolejna zaplanowana jest na 24 listopada w Katowicach.

Coca-Cola, poprzez tę inicjatywę, rozpoczyna realizację w Polsce jednego ze swoich flagowych programów odpowiedzialności społecznej 5by20. Inicjatywa, realizowana od 2010 roku w 60 krajach, zakłada aktywizacje zawodową 5 milionów kobiet na całym świecie do 2020 roku.

Od stycznia do czerwca 2017 roku w wybranych miastach w Polsce odbędą się warsztaty i szkolenia. Udział w wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny; obowiązywać będzie jedynie rejestracja i kolejność zgłoszeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.