×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Chcą, by 40 proc. niepełnosprawnych pracowało. Ważna deklaracja

  • km
  • 11 maj 2023 10:38

Poczta Polska podpisała deklarację międzysektorowego partnerstwa, którego celem jest istotny wzrost zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.

Chcą, by 40 proc. niepełnosprawnych pracowało. Ważna deklaracja
Pomysłodawcą i Inicjatorem partnerstwa Inclu(vi)sion jest Fundacja Aktywizacja (fot. mar. pras.)
REKLAMA

Deklarację partnerstwa podpisało ponad 20 przedstawicieli firm i organizacji działających w różnych branżach i sektorach gospodarki. Zobowiązały się one w ten sposób do wspierania realizacji kilkunastu konkretnych celów, związanych z równościowym i wolnym od uprzedzeń rynkiem pracy. Wśród nich jest m.in.  dążenie do zwiększenia wskaźnika zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami w Polsce do 40 proc. w perspektywie 2030.

 - Nasze doświadczenia pokazują, że różnorodność w zespołach generuje szereg korzyści – dla pracowników i organizacji oraz pozytywnie wpływa na ich rozwój. Podpisanie deklaracji to dla nas motywacja do podjęcia kolejnych inicjatyw na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Partnerstwo ułatwi nam także dzielenie się wiedzą o dobrych praktykach i zachęcanie innych firm, do tego, aby chętniej i częściej zatrudniały osoby, które wciąż mają problem ze znalezieniem pracy, takiej samej jak osoby pełnosprawne i na takich samych warunkach - mówi prezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Chcą, by 40 proc. niepełnosprawnych pracowało. Ważna deklaracja

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • zbyszko 2023-05-12 20:24:33

    Co za bzdury, jak ja pracuję w firmie Milmex w Sosnowcu, która już prawie 10 lat nam nie płaci wynagrodzeń!!! Tak ma wyglądać zatrudnianie niepełnosprawnych?!?

  • Piotr 2023-05-11 12:54:23

    Warto by zapytać kierownictwo spółki jak chcą te 40% osiągnąć, jak aktualnie niepełnosprawni pracownicy otrzymali zwolnienia z pracy w ramach zwolnień grupowych grupowych. Dobrymi chęciami i deklaracjami piekło jest wybrukowane, co w przyszłości Poczty Polskiej w zupełności się potwierdza.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA