×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Budimex posadzi w Warszawie 400 drzew

  • KDS
  • 5 lut 2023 15:08

Wiosną rozpoczną się pierwsze nasadzenia drzew w ramach akcji zainicjowanej przez firmę Budimex. Generalny wykonawca budowy trasy tramwajowej ze Śródmieścia do Wilanowa w Warszawie w ramach akcji Przystanek Zieleń i zasadzi 400 drzew.

Budimex posadzi w Warszawie 400 drzew
Generalny wykonawca budowy trasy tramwajowej ze Śródmieścia do Wilanowa w Warszawie w ramach akcji Przystanek Zieleń zasadzi w sumie 1000 drzew. (fot. Unsplash/Jan Huber)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Akcja kierowana jest do wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych zlokalizowanych w dzielnicach Mokotów oraz Wilanów, które dysponują gruntem, na którym można posadzić nowe drzewa.

Będzie podzielona na co najmniej trzy edycje. Pierwsza będzie realizowana wiosną 2023, kolejna wczesną jesienią tego roku i ostatnia - wiosną 2024. W pierwszej kolejności, do akcji Budimex będzie wybierać te wspólnoty i spółdzielnie, które znajdują się najbliżej trasy budowy Tramwaju do Wilanowa.

Pierwsze nasadzenia 130 drzew firma chce zrealizować ze wspólnotami mieszkaniowymi wiosną 2023. Będą to wiśnie japońskie, lipy drobnolistne i klony zwyczajne. Są to drzewa dobrze rosnące w miastach o szybkim przyroście. Wspólnoty będą mogły wybrać gatunek drzew, przy jednoczesnej konsultacji dendrologicznej z Budimeksem.

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe muszą dysponować gruntem, na którym można zrealizować nasadzenia drzew i znajdować się w okolicy budowy tramwaju do Wilanowa. Muszą też posiadać zasoby pozwalające na bezterminowe dbanie o posadzone drzewa. W sumie w ramach akcji Przystanek Zieleń i nasadzeń kompensacyjnych w Warszawie pojawi się ponad 1000 nowych drzew.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Budimex posadzi w Warszawie 400 drzew

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Guma 2023-02-05 20:49:29

    Mój Drogi Pracodawca Też Sadzi drzewa.Co Prawda może nie w Warszawie ale w Innych rejonach Polski.Ja mam Sentyment do Warszawy tej dawnej Stefana Starzyńskiego.Ci którzy znają Historię Warszawy wiedzą kim był komisaryczny Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA