PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

BSH dołącza do firm wspierających Ukraińców

Producent sprzętu gospodarstwa domowego BSH przekazuje ponad 800 urządzeń AGD organizacjom, które opiekują się wojennymi uchodźcami z Ukrainy.

  • Justyna Koc
    jk
  • 22 mar 2022 17:37
BSH dołącza do firm wspierających Ukraińców
W BSH w Polsce pracuje ponad 1200 osób z Ukrainy (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Dla uchodźców przekazane zostaną m.in. pralki, lodówki, suszarki do ubrań, blendery czy czajniki.
  • Urządzenia BSH trafią m.in. do urzędów miast: Łodzi, Wrocławia i Rzeszowa oraz do Hotelu Ossa, Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego czy Fundacji Happy Kids.
  • W BSH w Polsce pracuje ponad 1200 osób z Ukrainy, głównie w trzech łódzkich fabrykach firmy. Spółka wspiera ich rodziny, które uciekły przed wojną do Polski.

Sprzęt AGD (pralki, lodówki, suszarki do ubrań, blendery czy czajniki) trafi do ośrodków dla uchodźców po konsultacjach z samorządami. Lokalne władze wskazują spółce BSH, gdzie potrzeba pomocy jest najpilniejsza.

Urządzenia trafią m.in. do urzędów miast Łodzi, Wrocławia i Rzeszowa oraz do Hotelu Ossa, Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego czy Fundacji Happy Kids. Do Łodzi firma przekaże też niemal 800 litrów płynów do prania, zmywania i płukania.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Tauron sfinansuje pracownie do przedmiotów ścisłych w szkołach

- Od pierwszego dnia wojny intensywnie pracujemy nad różnymi formami wsparcia dla uchodźców. W tych trudnych chwilach jednoczymy się i otaczamy nasze koleżanki i kolegów z Ukrainy opieką i wsparciem – mówi Konrad Pokutycki, prezes BSH.

W BSH w Polsce pracuje ponad 1200 osób z Ukrainy, głównie w trzech łódzkich fabrykach firmy. Spółka wspiera ich rodziny, które uciekły przed wojną do Polski. Organizuje dla nich darmowy transport z granicy i zakwaterowanie, jeśli jest to konieczne.

Czytaj też: Kolejna fala pomocy. Sklepy i organizacje nie zwalniają tempa

Wielu pracowników BSH przyjmuje bliskich swoich ukraińskich koleżanek i kolegów do własnych domów. Firma organizuje też we wszystkich miastach, w których działa, zbiórki najpotrzebniejszych artykułów dla uchodźców, takich jak odzież, żywność czy środki higieniczne. Pracownicy BSH i ich rodziny mogą też korzystać z całodobowej darmowej pomocy psychologicznej, dostępnej również w języku ukraińskim.

Fundusz Pomocy Ukrainie

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: BSH dołącza do firm wspierających Ukraińców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA