×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Branża meblarska coraz mocniej pokazuje drugą twarz

Wsparcie lokalnych inicjatyw i młodych talentów, pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym, mecenat kultury i sponsoring sportu, ale także dbałość o ochronę środowiska poprzez wprowadzanie odpowiednich standardów produkcyjnych... Działalność CSR w firmach meblarskich to już od lat nieodłączny element ich funkcjonowania na rynku.

Branża meblarska coraz mocniej pokazuje drugą twarz
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Aktywność społeczna firm to ważny element ich strategii działania na rynku. Badanie „CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej” wskazuje, że firmy angażują się w działania CSR ze względu m.in. na zwiększające się zaufanie wśród pracowników (35 proc.) i klientów (32 proc.). Przedsiębiorstwa różnych branż – w tym również meblarskie - wspierają stowarzyszenia i fundacje pomagające osobom potrzebującym, sponsorują wydarzenia sportowe i kulturalne, organizują akcje i tworzą placówki działające na rzecz pracowników. Wiele firm deklaruje również swoje zaangażowanie w ochronę środowiska – głównie poprzez wspieranie zrównoważonego procesu produkcji i oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnymi, stosowanie odpowiednich urządzeń itd.

Coraz więcej firm nie tylko angażuje się w dobre praktyki, lecz także rozwija całą strategię CSR. Należy do nich między innymi Grupa Nowy Styl, która co dwa lata publikuje raporty poświęcone właśnie tematyce CSR. Odpowiedzialność jest częścią kultury organizacyjnej Grupy Nowy Styl. Rozwijamy się dynamicznie, ale z założeniem, by był to rozwój zrównoważony. - mówi Anna Zdrojewska-Madura, starszy specjalista ds. komunikacji w Grupie Nowy Styl. - Działamy planowo – konkretne działania i zadania podejmujemy w oparciu o firmową strategię zrównoważonego rozwoju. Podstawą dla niej są cele, które definiujemy w „CSR Code” – raporcie wydawanym przez nas w cyklu dwuletnim. Jako firma produkcyjna realizujemy szereg działań z zakresu zrównoważonej produkcji. Projektujemy nowe produkty uwzględniając ich wpływ na środowisko na każdym etapie. Ograniczamy emisję zanieczyszczeń do powietrza i wody, dbamy o oszczędne zużywanie surowców takich jak drewno, plastik, metal oraz dążymy do minimalizacji odpadów. Ponadto pomagamy w rozwiązywaniu problemów wspólnot lokalnych, do których należymy.

Największa społeczność lokalna, w której życiu Grupa Nowy Styl uczestniczy od ponad 25 lat to mieszkańcy Podkarpacia. Z tego regionu pochodzi ponad 97% jej polskich pracowników, z tutejszych zasobów naturalnych firma korzysta i dlatego właśnie tutaj skupia swoje wsparcie. Od lat Grupa organizuje stypendia naukowe dla uczniów i studentów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Branża meblarska coraz mocniej pokazuje drugą twarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA