PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Blisko 150 miejscowości, ponad 45 tys. uczniów. PwC podsumował swoje działania

  • km
  • 15 cze 2022 9:41

Zakończyła się IV edycja programu edukacyjnego “Biznes kontra smog”. W jego ramach wolontariusze z kilkudziesięciu zrzeszonych firm przygotowywali i prowadzili szkolenia dla dzieci i młodzieży na temat przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza i zmianom klimatu. W najnowszej edycji programu wzięło udział niemal 9 tys. dzieci i młodzieży.

Blisko 150 miejscowości, ponad 45 tys. uczniów. PwC podsumował swoje działania
W najnowszej edycji programu wzięło udział niemal 9 tys. dzieci i młodzieży (fot. Pixabay)
REKLAMA

140 wolontariuszy - pracowników firm, przeprowadziło w tym roku szkolnym ponad 400 warsztatów ekologicznych dla dzieci i młodzieży. Po raz pierwszy w tej edycji programu organizatorzy poszerzyli  zakres warsztatów o tematy dotyczące zmian klimatu. Prawie 30 proc. spotkań dotyczyło tej tematyki, pozostałe to nauka o smogu i jakości powietrza.

Zajęcia odbyły  się bezpłatnie w 138  szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Ponadto materiały zostały przetłumaczone na język ukraiński. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Dane pokazują, że przed nami ciągle jest jeszcze wiele do zrobienia w walce o czyste powietrze. W Polsce wciąż mamy zbyt wiele kopciuchów, czyli kotłów generujących wysoki poziom zanieczyszczeń. Dlatego pomimo utrudnień pandemicznych i rosyjskiej inwazji na Ukrainę kontynuujemy nasz program edukacyjny “Biznes kontra smog”. Tematy ESG a więc również czystego powietrza i kryzysu klimatycznego są coraz wyżej na agendzie nie tylko firm, ale i społeczeństwa i mają bezpośredni wpływ na nas wszystkich. Tego tematu nie można odkładać na później” - wyjaśnia Tomasz Kassel, lider ds. ESG i partner inicjatora akcji PwC Polska.

Zobacz: Wolontariat pracowniczy w firmie. Dobrze zorganizowany daje same korzyści

W ciągu czterech edycji “Biznes kontra smog” warsztaty przeprowadzono dla 45 000 dzieci ze 150 miejscowości. Wolontariusze przeprowadzili niemal 2000 warsztatów edukacyjnych, zarówno w formie stacjonarnej, online jak i hybrydowo. W program zaangażowało się 860 pracowników-wolontariuszy. 

Jesienią 2021 r. PwC Polska przeprowadziło badanie na grupie 1500 pracowników firm zaangażowanych w program “Biznes kontra smog”. 87 proc. badanych uważa, że jakość systemu edukacji w zakresie przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza w Polsce jest przynajmniej niewystarczająca, z czego niemal 30 proc. określa te działania jako „bardzo złe”. 

Do IV edycji „Biznes kontra smog” włączyło się w sumie aż 28 organizacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Blisko 150 miejscowości, ponad 45 tys. uczniów. PwC podsumował swoje działania

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA