PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Biznes kontrolowany z kosmosu. Nic się nie ukryje

  • Karolina Markowska
    KM
  • 23 paź 2019 14:00

Społeczno-ekologiczna odpowiedzialność biznesu jest jednym z czynników decydujących o wyborze danej firmy. Zarówno z perspektywy pojedynczego klienta, jak i - co najistotniejsze dla firm - w szerokim ujęciu biznesowym. Koncerny prześcigają się w deklaracjach dotyczących sposobów pozyskiwania dóbr, procesów produkcji czy łańcuchów dostaw. Okazuje się, że to, czy mówią prawdę, zweryfikować mogą zdjęcia satelitarne.

Biznes kontrolowany z kosmosu. Nic się nie ukryje
Dane z satelitów są coraz częściej wykorzystywane do lepszego informowania spółek oraz monitorowania projektów inwestycyjnych (fot. archiwum)
REKLAMA
  • W dobie coraz większej świadomości ekologicznej działania zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju mają duży wpływ na wybór marki przez konsumentów.
  • Dane z satelitów są coraz częściej wykorzystywane do lepszego informowania spółek oraz monitorowania projektów inwestycyjnych.
  • W ostatnich tygodniach platforma CREODIAS odnotowała zwiększoną aktywność użytkowników, którzy sprawdzali, jak wygląda sytuacja w Warszawie i wzdłuż Wisły po awarii w stołecznej oczyszczalni Czajka.

Satelity monitorujące naszą planetę, rejestrują zmiany związane ze wzrostem upraw, użytkowaniem gruntów, wilgotnością gleby czy powodziami. Ci, których działania negatywnie wpływają na środowisko, muszą liczyć się z poważnym ryzykiem dotyczącym ich biznesu – prawnym, finansowym czy wizerunkowym. Tym bardziej, że niektóre działania są na bieżąco rejestrowane przez satelity.

Biznes pod kontrolą

Dane z satelitów są coraz częściej wykorzystywane do lepszego informowania spółek oraz monitorowania projektów inwestycyjnych. Z takich informacji korzystają globalne koncerny, jak Unilever czy Cargill, które sprawdzają swoich dostawców pod kątem działalności zrównoważonej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W dobie coraz większej świadomości ekologicznej, działania zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, mają duży wpływ na wybór marki przez konsumentów.

Za przykład podaje się tu produkcja oleju palmowego, w związku z którą masowo wycina się lasy, aby w ich miejscu móc uprawiać przynoszące zyski palmy olejowe. Niedawno świat obiegły zdjęcia, także z satelitów, obrazujące skalę wycinki lasów tropikalnych w Malezji i Indonezji związanej z zapotrzebowaniem na grunty pod uprawy palm.

Kalmantan, Indonezja, plantacje palm olejowej fot. mat. pras.
Kalmantan, Indonezja, plantacje palm olejowej fot. mat. pras.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Biznes kontrolowany z kosmosu. Nic się nie ukryje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA