PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

BGK przekazał 30 mln zł na pomoc Ukrainie

Bank Gospodarstwa Krajowego przekazał darowiznę w wysokości 30 mln zł na pomoc Ukrainie - poinformował w czwartek BGK. To kolejne działanie polskiego banku rozwoju, które wspiera ten ogarnięty wojną kraj - dodano.

  • Autor: PAP/JP
  • 3 mar 2022 13:33
BGK przekazał 30 mln zł na pomoc Ukrainie
Bank Gospodarstwa Krajowego przekazał darowiznę w wysokości 30 mln zł na pomoc Ukrainie (fot. mat. pras.)
REKLAMA

"W tych dniach jesteśmy myślami z Ukrainą - wielu Polaków jednoczy się, aby pomóc ludziom przeżywającym tragedię w związku z działaniami wojennymi. My też chcemy pokazać nasze wsparcie - postanowiliśmy przełożyć to na wymierne działania. Przekazaliśmy darowiznę 30 mln zł dla Ukrainy" - podkreśliła, cytowana w informacji, prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.

BGK przypomina, że to niejedyne działanie banku na rzecz wsparcia Ukrainy. W poniedziałek 28 lutego br. Bank Gospodarstwa Krajowego otworzył w imieniu Narodowego Banku Ukrainy (NBU) specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze. "Codziennie wpływają na nie tysiące wpłat" - zaznaczono.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, jedyna taka instytucja w Polsce. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: BGK przekazał 30 mln zł na pomoc Ukrainie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA