PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Avon daje 3 dni płatnego urlopu na wolontariat

Od początku istnienia misją Avon jest tworzenie lepszego świata dla kobiet. Teraz firma, dobrze już znana z dużych kampanii społecznych poświęconych profilaktyce raka piersi i walce z przemocą, idzie o krok dalej i zachęca swoich pracowników do podejmowania aktywności na rzecz lokalnych społeczności i środowiska. Wprowadzając nowy program wolontariatu, Avon oferuje dodatkowe 3 dni płatnego urlopu przeznaczonego specjalnie na zaangażowanie się w pomoc charytatywną.

Avon daje 3 dni płatnego urlopu na wolontariat
„Purpose at Heart” daje każdemu pracownikowi 3 dni płatnego urlopu przeznaczonego na działania społeczne i działalność charytatywną (fot. mat.pras.)
  • „Purpose at Heart” to nowy program firmy Avon, który daje każdemu pracownikowi, 3 dni płatnego urlopu przeznaczonego na dowolne działania społeczne i działalność charytatywną.
  • Marka zainicjowała w Polsce duże kampanie społeczne na rzecz profilaktyki raka piersi i walki z przemocą oraz jako pierwsza dała swoim pracownikom Dzień na U, czyli dodatkowy dzień wolny na wykonanie badań profilaktycznych.
  • Od początku wojny w Ukrainie marka skupiła się na konkretnych działaniach mających na celu zapewnienie realnej pomocy i wsparcia zarówno osobom, które pozostały w objętym wojną kraju, jak i uchodźcom przybywającym do innych państw.

„Purpose at Heart” to nowy program firmy Avon, który daje każdemu pracownikowi, niezależnie od formy zatrudnienia, 3 dni płatnego urlopu przeznaczonego na działania społeczne i działalność charytatywną. Pracownicy mogą wybrać dowolne organizacje, których działania są im najbliższe, a jednocześnie spójne z kampaniami społecznymi prowadzonymi przez markę – Avon Kontra Rak Piersi lub Avon Kontra Przemoc. Mogą także wspierać instytucje, które prowadzą programy związane m.in. z budowaniem i podnoszeniem świadomości na temat raka piersi, eliminowaniem problemu przemocy wobec kobiet, wspieraniem kobiet w osiąganiu niezależności finansowej, a także działające na rzecz zrównoważonego rozwoju, ekologii i ochrony środowiska. Wszystkie organizacje powinny mieć status pożytku publicznego.

Purpose at Heart (fot. mat. pras.)
Purpose at Heart (fot. mat. pras.)

Odpowiadając na ludzkie dramaty spowodowane trwającą wciąż wojną w Ukrainie, firma zachęca również do wspierania organizacji, fundacji oraz inicjatyw oddolnych, które niosą szeroko rozumianą pomoc humanitarną na rzecz Ukraińców. W tym przypadku pracownicy mogą wspierać nie tylko organizacje pożytku publicznego, ale także angażować się w inicjatywy ochotnicze prowadzone w ramach lokalnych społeczności, wspólnot czy grup wolontariuszy.

- Avon to firma, która pomoc kobietom ma od zarania wpisaną w swoje DNA. Teraz, w ramach nowego programu wolontariatu, nasi pracownicy mogą sami realizować naszą misję, udzielając się charytatywnie w obszarach, które są bliskie ich sercom. W Avon tworzymy społeczność, w której każdy może mieć realny wkład w tworzenie lepszego świata dla nas wszystkich – mówi Agnieszka Isa, general manager Avon Cosmetics Polska.

Pomoc na szeroką skalę

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Avon daje 3 dni płatnego urlopu na wolontariat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA