×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Aviva: wartość darowizn dla PCK przekroczyła 1 mln zł

  • Autor: PAP
  • 8 maj 2020 10:37

Wartość darowizn od Avivy dla Polskiego Czerwonego Krzyża przekroczyła 1 mln zł, a pomoc otrzyma 3,5 tysiąca rodzin - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Aviva: wartość darowizn dla PCK przekroczyła 1 mln zł
Aviva pomaga na kilka sposobów, m.in. kupując środki ochrony osobistej (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

"Aviva przekazała kolejną darowiznę dla Polskiego Czerwonego Krzyża na bezpośrednią pomoc dla 3,5 tysiąca potrzebujących rodzin w całej Polsce. Tym samym wsparcie grupy Aviva dla PCK w związku z epidemią koronawirusa przekroczyło kwotę 1 miliona złotych" - czytamy w komunikacie Avivy.

Dodano, że PCK regularnie udziela pomocy materialnej osobom potrzebującym, współpracując z ośrodkami pomocy społecznej. Zaznaczono, że epidemia odebrała wielu ludziom możliwość zarabiania, przez co więcej rodzin potrzebuje bezpośredniego wsparcia i zgłasza się do placówek PCK.

Zgodnie z komunikatem dzięki wsparciu trzy i pół tysiąca rodzin otrzyma paczki zawierające artykuły spożywcze oraz higieniczne. Akcja będzie realizowana w maju i czerwcu przez oddziały okręgowe i rejonowe PCK w całej Polsce.

Poinformowano, że w kwietniu Aviva sfinansowała zakup środków ochrony osobistej dla 5 tysięcy opiekunek PCK: 60 tys. maseczek, 330 tys. rękawiczek oraz 5,4 tys. litrów płynu do dezynfekcji. Dzięki temu mogą bezpiecznie kontynuować opiekę nad 16 tys. seniorów - osobami samotnymi i przewlekle chorymi.

"W kolejnym etapie naszej współpracy Polski Czerwony Krzyż poprosił o wsparcie dla potrzebujących rodzin, które nagle straciły źródło dochodu wskutek epidemii. Tym samym wartość naszej pomocy dla PCK przekroczyła 1 milion złotych" - mówi cytowany w komunikacie prezes grupy Aviva Adam Uszpolewicz.

"Utrata pracy w trakcie pandemii jest bardzo ciężkim przeżyciem, a PCK zawsze odpowiada na pojawiające się potrzeby społeczne i niesie pomoc w sytuacjach kryzysowych, wspierając najsłabszych" - podkreśliła kierownik działu promocji i pozyskiwania dochodów PCK Małgorzata Szukała. Zwróciła uwagę, że 8 maja to święto Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

W komunikacie zaznaczono, że Aviva od kilku lat wspiera grantami program Polskiego Czerwonego Krzyża "Bądź bezpieczny. Przygotuj się", którego celem jest edukacja związana z przygotowaniem się na wypadek klęski katastrof, w tym epidemii. Grupa Aviva współpracuje również w skali międzynarodowej ze Stowarzyszeniami Czerwonego Krzyża.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Aviva: wartość darowizn dla PCK przekroczyła 1 mln zł
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA