PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Atlas, Ursus i IBM Polska będą wspierać Łódź w walce o EXPO 2022

  • Autor: aw/PAP
  • 27 lip 2017 17:23

Czeka nas jeszcze sporo wysiłków promocyjnych, ale przede wszystkim zabiegów dyplomatycznych. Tutaj współpraca z sektorem biznesu, z organizacjami, ale również z podmiotami gospodarczymi jest dla nas bardzo ważna - podkreślał wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Atlas, Ursus i IBM Polska będą wspierać Łódź w walce o EXPO 2022
Adobe Stock
REKLAMA

• Atlas, Ursus i IBM Polska będą wspierać Łódź w walce o EXPO 2022.

• Listy intencyjne dotyczące współpracy w tym zakresie podpisano w czwartek w Ministerstwie Rozwoju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Przedstawiciele firm mają angażować się w działania na rzecz wystawy w Łodzi i promować jej kandydaturę.

 

Pełnomocnik rządu ds. EXPO 2022 w Łodzi, wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział przed podpisaniem listów, że zarówno rząd, jak i resort rozwoju przykładają olbrzymią wagę do tego przedsięwzięcia.

"To jest nie tylko przedsięwzięcie, które ma wymiar promocyjny, promocji naszego kraju i Łodzi, ale ma bardzo silny wymiar gospodarczy" - oświadczył. Zapewnił, że chodzi też o to, aby współpraca ze środowiskiem biznesu dobrze się układała. Kwieciński przypomniał, że wcześniej rozpoczęto stałą współpracę przy EXPO w Łodzi z Krajową Izbą Gospodarczą i Pracodawcami RP.

"Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli w dłuższym horyzoncie, zarówno przed wybraniem, ale również - zakładam - po wybraniu nas na organizatora, współpracować z ważnymi podmiotami gospodarczymi, które są zainteresowane Polską i są zainteresowane Łodzią" - dodał.

Wiceminister podkreślił, że czeka nas gorący okres, decyzja bowiem Międzynarodowe Biuro Wystaw (BIE) ma zapaść w połowie listopada br.

"Więc czeka nas jeszcze sporo wysiłków promocyjnych, ale przede wszystkim takich zabiegów dyplomatycznych. Tutaj współpraca z sektorem biznesu, z organizacjami, ale również z podmiotami gospodarczymi jest dla nas bardzo ważna. Ona uwiarygodnia naszą propozycję (...), ale też znacznie poprawi naszą kandydaturę, jako organizatora EXPO 2022" - podkreślił.

Zaznaczył, że Ursus i Atlas to firmy prowadzące skuteczną ekspansję zagraniczną, a IBM to międzynarodowy koncern, który zadomowił się w Polsce. "Liczymy na państwa wsparcie nie tylko u nas w kraju, ale także na wsparcie za granicą" - powiedział. Kwieciński ocenił, że Łódź ma trudnych kontrkandydatów: Minneapolis z USA i Buenos Aires z Argentyny. "Musimy przygotować się jak najlepiej do tego, mieć jak najsilniejszą propozycję" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Atlas, Ursus i IBM Polska będą wspierać Łódź w walce o EXPO 2022

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA