×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ateneum wspiera Ukraińców. Pracownicy angażują się w pomoc

  • Justyna Koc
    jk
  • 21 mar 2022 16:04

Ateneum, polski dystrybutor książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych, udostępnił miastu Kraków halę o powierzchni 4000 metrów kwadratowych do sortowania darów dla Ukraińców i obsługę logistyczną. W pomoc zaangażowani są pracownicy firmy.

Ateneum wspiera Ukraińców. Pracownicy angażują się w pomoc
Firma Ateneum udostępniła miastu Kraków ogromną halę wraz z pracownikami i logistyką magazynową (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Firma Ateneum udostępniła miastu Kraków ogromną halę wraz z pracownikami i logistyką magazynową.
  • To niejedyne działania firmy - wcześniej spółka przekazała sześć palet z artykułami pierwszej potrzeby, wsparła zakup sprzętu taktycznego dla walczących Ukraińców, a także otworzyła punkt pomocowy „Wszystko za jeden uśmiech".
  • O wsparciu Ukrainy i Ukraińców przez pracodawców rozmawiać będziemy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 25-27 kwietnia. Rejestrację na naszą konferencję znajdziecie tutaj.

- Sytuacja na Ukrainie bardzo leży nam na sercu, dlatego zrodziły się nasze pomysły pomocowe. W ostatnim czasie udostępniliśmy miastu Kraków ogromną halę wraz z pracownikami i logistyką magazynową, dzięki czemu codziennie przyjeżdżają do nas dary z całego świata dla Ukrainy. My je porządkujemy, tak by pomoc była najefektywniejsza i błyskawicznie wysyłamy produkty, na które jest zapotrzebowanie w danym rejonie Ukrainy. Każdego dnia z magazynu wyjeżdżają trzy, cztery tiry z posegregowaną pomocą dla naszych sąsiadów – komentuje współwłaściciel Ateneum Adam Zegiel.

Czytaj też: Udostępnią przestrzeń Ukraińcom. W Polsce przyjmą nawet 500 uchodźców

Od początku ataku Rosji na Ukrainę Ateneum wspiera aktywnie Ukraińców. Firma między innymi przekazała sześć palet z artykułami pierwszej potrzeby, wsparła zakup sprzętu taktycznego dla walczących Ukraińców, jest współwydawcą charytatywnej książeczki w języku ukraińskim dla dzieci uchodźców, a także otworzyła punkt pomocowy „Wszystko za jeden uśmiech", gdzie Ukraińcy przebywający w Polsce mogą nieodpłatnie zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty.

- „Wszystko za jeden uśmiech" to kolejna nasza wspólna inicjatywa z miastem Kraków. Jest to punkt przy ul. Łagiewnickiej 54 w Krakowie, gdzie na zasadzie smart charity potrzebujący otrzymają wsparcie dostosowane do swoich potrzeb, mogą wybierać rzeczy z półek, m.in. ubrania, buty, kosmetyki, chemię czy zabawki dla dzieci, przymierzać je na miejscu i zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebują – mówi Adam Zegiel.

Fundusz Pomocy Ukrainie

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ateneum wspiera Ukraińców. Pracownicy angażują się w pomoc
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA