Ateneum, polski dystrybutor książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych, udostępnił miastu Kraków halę o powierzchni 4000 metrów kwadratowych do sortowania darów dla Ukraińców i obsługę logistyczną. W pomoc zaangażowani są pracownicy firmy.

- Firma Ateneum udostępniła miastu Kraków ogromną halę wraz z pracownikami i logistyką magazynową.
- To niejedyne działania firmy - wcześniej spółka przekazała sześć palet z artykułami pierwszej potrzeby, wsparła zakup sprzętu taktycznego dla walczących Ukraińców, a także otworzyła punkt pomocowy „Wszystko za jeden uśmiech".
- O wsparciu Ukrainy i Ukraińców przez pracodawców rozmawiać będziemy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 25-27 kwietnia. Rejestrację na naszą konferencję znajdziecie tutaj.
- Sytuacja na Ukrainie bardzo leży nam na sercu, dlatego zrodziły się nasze pomysły pomocowe. W ostatnim czasie udostępniliśmy miastu Kraków ogromną halę wraz z pracownikami i logistyką magazynową, dzięki czemu codziennie przyjeżdżają do nas dary z całego świata dla Ukrainy. My je porządkujemy, tak by pomoc była najefektywniejsza i błyskawicznie wysyłamy produkty, na które jest zapotrzebowanie w danym rejonie Ukrainy. Każdego dnia z magazynu wyjeżdżają trzy, cztery tiry z posegregowaną pomocą dla naszych sąsiadów – komentuje współwłaściciel Ateneum Adam Zegiel.
Czytaj też: Udostępnią przestrzeń Ukraińcom. W Polsce przyjmą nawet 500 uchodźców
Od początku ataku Rosji na Ukrainę Ateneum wspiera aktywnie Ukraińców. Firma między innymi przekazała sześć palet z artykułami pierwszej potrzeby, wsparła zakup sprzętu taktycznego dla walczących Ukraińców, jest współwydawcą charytatywnej książeczki w języku ukraińskim dla dzieci uchodźców, a także otworzyła punkt pomocowy „Wszystko za jeden uśmiech", gdzie Ukraińcy przebywający w Polsce mogą nieodpłatnie zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty.
- „Wszystko za jeden uśmiech" to kolejna nasza wspólna inicjatywa z miastem Kraków. Jest to punkt przy ul. Łagiewnickiej 54 w Krakowie, gdzie na zasadzie smart charity potrzebujący otrzymają wsparcie dostosowane do swoich potrzeb, mogą wybierać rzeczy z półek, m.in. ubrania, buty, kosmetyki, chemię czy zabawki dla dzieci, przymierzać je na miejscu i zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebują – mówi Adam Zegiel.
Fundusz Pomocy Ukrainie


KOMENTARZE (0)