×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Agata Kornhauser-Duda: Możliwości edukacyjne osób z niepełnosprawnością są szerokie, ale poziom zatrudnienie zbyt niski

  • Autor: PAP/JS
  • 27 wrz 2017 17:41

Niepełnosprawność nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów w życiu społecznym i zawodowym - mówiła podczas gali "Lodołamacze" małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda. Możliwości edukacyjne osób z niepełnosprawnością są szerokie, ale poziom zatrudnienie zbyt niski – oceniła.

Agata Kornhauser-Duda: Możliwości edukacyjne osób z niepełnosprawnością są szerokie, ale poziom zatrudnienie zbyt niski
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Konkurs dla pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami po raz trzeci odbywa się pod honorowym patronatem pierwszej damy.

Małżonka prezydenta podziękowała wszystkim, którzy pomagają osobom z niepełnosprawnościami, a w szczególności pracodawcom, którzy dają im zatrudnienie. "W ciągu ostatnich dwóch lat wiele razy spotykałam się z osobami niepełnosprawnymi, poznając ich problemy i potrzeby, stąd wiem, że o ile możliwości edukacji są dość szerokie, o tyle poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych pozostaje nadal zbyt niski" - powiedziała.

Podkreśliła, że tym bardziej postawa laureatów zasługuje na szczególne uznanie ponieważ "umiejętnie i konsekwentnie kruszą lody obojętności wobec osób niepełnosprawnych". "Udowodniliście państwo, że niepełnosprawność absolutnie nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów tak w życiu społecznym, jak i zawodowym" - powiedziała Kornhauser-Duda.

"Lodołamacze" to ludzie, firmy i instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, tworząc coraz lepsze warunki pracy, prowadząc dobrą politykę personalną i pokazując, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem. "Lodołamacze" to również pracodawcy, którzy w swojej działalności wykraczają poza zakres obowiązków i w szczególny sposób dbają o zdrowie swoich pracowników. To również dziennikarze, którzy w swoich materiałach tworzą klimat sprzyjający zatrudnianiu niepełnosprawnych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Agata Kornhauser-Duda: Możliwości edukacyjne osób z niepełnosprawnością są szerokie, ale poziom zatrudnienie zbyt niski

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA