PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

625 tys. zł z ósmej edycji Kraków Business Run trafi na pomoc dla niepełnosprawnych

Około 625 tys. zł – to dochód z ósmej edycji biegu charytatywnego Kraków Business Run, który w niedzielę (8 września) odbył się w dawnej stolicy Polski. Środki pozyskane z akcji trafią na pomoc dla co najmniej 22 osób z niepełnosprawnościami.

625 tys. zł z ósmej edycji Kraków Business Run trafi na pomoc dla niepełnosprawnych
Trasa liczyła 3,8 km, wiodła z Rynku Głównego w Krakowie. (fot. twitter.com/krakow_pl)
REKLAMA

W ósmym biegu uczestniczyło prawie 7,1 tys. osób - pracowników firm i instytucji. Trasa liczyła 3,8 km, wiodła z Rynku Głównego, wzdłuż Plant, wokół Wawelu i kończyła się w miejscu startu - na Rynku.

Jak poinformowała Angelika Lis, kierownik PR Fundacji Poland Business Run, z opłat startowych wpłaconych przez biegaczy zebrano ponad 554 tys. zł. Oprócz tego, każdy chętny mógł wpłacić dowolną kwotę w zbiórce "Pomagaj Bardziej" - w tym roku w ten sposób na konto fundacji wpłynęło prawie 71 tys. zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Łączny dochód z opłat startowych i towarzyszącej akcji zbiórce "Pomagaj Bardziej" to w Krakowie ok. 625 tys. zł. W Małopolsce środki te pomogą w leczeniu (rehabilitacja, zakup sprzętu medycznego) co najmniej 22 osób z niepełnosprawnościami.

Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej akcji Poland Business Run, w ramach której w niedzielę biegi charytatywne odbyły się równocześnie w 10 miastach. Akcja w Krakowie cieszy się jednak największą popularnością, ponieważ to tu narodził się pomysł na jej organizację.

Oprócz Krakowa biegi odbyły się w: Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie oraz Szczyrku. Udział w tych biegach zadeklarowało ponad 29 tys. osób.

W całej Polsce dochód z tegorocznego biegu wyniósł prawie 2,3 mln zł - ponad 2,1 mln zł z opłat startowych za bieg i ponad 148,5 tys. zł ze zbiórki "Pomagam Bardziej".

Charytatywny bieg biznesowy ma formę sztafety. W skład każdej ze sztafet wchodzi pięć osób, z których każda ma do przebiegnięcia 3,8 km. Udział w zawodach biorą przede wszystkim zgłoszone przez firmy drużyny składające się z ich pracowników, ale są także reprezentanci instytucji kultury, samorządów i uczelni.

Firmy rywalizują nie tylko pod względem czasu, w którym ich drużyny ukończą sztafetę, lecz także pod względem kwot wpłacanych do fundacji. Pieniądze pochodzą z opłat startowych uczestników, dobrowolnych wpłat dokonywanych w towarzyszącej biegom akcji "Pomagam Bardziej", a także z bezpośredniego wsparcia finansowego od sponsorów biegów.

Dzięki poprzednim siedmiu edycjom akcji pomoc trafiła do ok. 450 osób w całej Polsce.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 625 tys. zł z ósmej edycji Kraków Business Run trafi na pomoc dla niepełnosprawnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA