500 zł na dziecko, Szydło: Dzięki programowi 500+ rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu

• Premier podpisała list intencyjny o współpracy 18 banków w ramach programu 500 plus.
• Szydło wskazała, że dzięki programowi rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu.
• Dodała, że będzie to też ogromny zastrzyk dla polskiej gospodarki
REKLAMA


Puls HR Puls HR

500 zł na dziecko, Szydło: Dzięki programowi 500+ rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

15 mar 2016 14:45


"Dzięki programowi Rodzina 500 plus rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu. Taka atmosfera, która w wielu gospodarkach świata, w wielu krajach świata jest czymś normalnym. My uczymy się też i takich wyzwań, i taka społeczna odpowiedzialność biznesu to jest to, na co powinniśmy również zwracać uwagę. Programy społeczne, zaangażowanie w promowanie takich programów i świat biznesu. Czy może być coś bardziej spektakularnego?" - podkreśliła premier Beata Szydło we wtorek (15 marca), podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego o współpracy 18 banków w ramach programu 500 plus.

Uroczystość podpisania listu odbyła się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Premier wskazała, że program "Rodzina 500 plus" to dobry projekt. "Tam gdzie jest dobry projekt, jest dobry program, gdzie widzimy przyszłość polskiego państwa, gdzie widzimy przyszłość polskiej gospodarki - bo nie zapominajmy, to będzie ogromny zastrzyk również dla polskiej gospodarki - warto inwestować, warto pokazywać dobre praktyki. I dzisiaj tutaj na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie możemy taką dobrą praktykę pokazać" - dodała premier.

Czytaj też: 500 zł na dziecko: Wnioski w programie 500+ bezpłatne. Nie można pobierać pieniędzy za ich złożenie

Dzięki programowi "Rodzina 500 plus" rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe (800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami) - również na pierwsze. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dzieci 18 lat. Program ruszyć ma 1 kwietnia br. Od tego dnia będzie można składać wnioski.

Podpisany list jest "deklaracją woli współdziałania w zakresie składania w postaci elektronicznej wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz załączników do tych wniosków".

List podpisały m.in. Bank Pocztowy SA, mBank SA, ING Bank Śląski SA, Bank Zachodni WBK SA, Getin Noble Bank, Deutsche Bank Polska, Bank Millennium SA, Raiffeisen Bank Polska SA, Bank Pekao SA, Banku BPH SA, Alior Bank SA.

W ubiegłym tygodniu zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a pierwszym bankiem - PKO BP w zakresie współpracy przy realizacji rządowego programu "Rodzina 500 plus" i rozpoczęły się intensywne testy tego sposobu składnia wniosków o świadczenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.