4 tys. pracowników Samsunga ma wolne. Przez piątek trzynastego?

Mimo normalnego dnia pracy, dwa razy do roku amerykańskie biura Samsunga są zamknięte, a tysiące pracowników nie idzie do pracy. Powód?

REKLAMA


Puls HR Puls HR

4 tys. pracowników Samsunga ma wolne. Przez piątek trzynastego?

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

13 maj 2016 11:49


Organizowana dwa razy do roku akcja charytatywna "Samsung Day of Service" powoduje, że inżynierowie, programiści i inni pracownicy odkładają swoje zwykłe zadania i wcielają się w wolontariuszy.

4 tys. pracowników Samsunga współpracuje z 50 organizacjami społecznymi w USA. Łącznie poświęcają ok. 16 tys. godzin na rzecz korporacyjnej inicjatywy Samsunga Hope for Children, walki z głodem i innych charytatywnych akcji.

Tak jest również w piątek (13 maja). I nie chodzi bynajmniej o fakt, że ten dzień przez przesądnych może być uważany za pechowy.

- W kalendarzu mamy dwa "dni służby" w ciągu roku. To wspólny wysiłek wszystkich naszych pracowników, którzy są jednym zespołem. Za każdym razem staramy się, by nasi pracownicy poświęcili swój czas na inne organizacje. W ramach akcji ofiarujemy również prywatne pieniądze - mówi Ann Woo, senior director of citizenship w Samsungu.

W tym roku pracownicy po raz pierwszy zaprosili swoje rodziny do uczestnictwa. Z materiału, kleju i wyobraźni stworzą kostiumy dla Only Make Believe, organizacji aktorów-wolontariuszy tworzących interaktywne przestawienia dla dzieci specjalnej troski.

- Te dni są znaczące, ponieważ zbliżają do siebie pracowników. Kiedy spotykasz kolegę w windzie, pytasz "co u ciebie, jak idzie praca?". A kiedy zbliżają się "dni służby", pytasz "jak ci idą przygotowania? Z kim będziesz działał? Jak ci się podobało ostatnio?" Osobiście kocham to - opowiada Ann Woo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.