PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

200 ofert pomocy dla Ukraińców od miast, firm i organizacji z całej Polski

Kolejne firmy dołączają do akcji pomocowych organizowanych na rzecz uchodźców z Ukrainy, wsparcia walczących żołnierzy i pomocy Ukraińcom, którzy nie opuścili kraju. Ciągle aktualizujemy naszą listę firmę włączonych w pomoc Ukrainie. Aktualnie znajdziecie na niej 200 pozycji.

  • km
  • 8 mar 2022 0:01
200 ofert pomocy dla Ukraińców od miast, firm i organizacji z całej Polski
Uchodźcy z Ukrainy przed Dworcem Głównym PKP w Przemyślu (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
REKLAMA
  • W niedzielę 6 marca polską granice przekroczył milionowy uchodźca z objętej działaniami zbrojnymi Ukrainy. 
  • Z danych Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców wynika, że Ukrainę opuściło już ponad 1,7 mln obywateli. 
  • Kto, gdzie i w jaki sposób chce pomagać? Zaktualizowaliśmy listę firm, samorządów i organizacji, które w tym trudnym czasie zdecydowały się wesprzeć naszych sąsiadów ze wschodu. Aktualnie znajdziecie na niej 200 pozycji. 

Cały świat wspomaga walczącą z rosyjską inwazją wojskową Ukrainę. Na konta organizacji charytatywnych czy indywidualnych zbiórek codziennie trafią miliony. W pomoc samej Ukrainie, jak i uciekającym przed wojną Ukraińcom włączają się polskie firmy.

Część pomaga w zbiórkach darów, część udostępnia książki, rezygnuje z części swojego przychodu wspierając  uchodźców, żołnierzy i obywateli Ukrainy, którzy nie chcieli lub nie mogą opuścić kraju.  

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dlatego warto wiedzieć kto, gdzie i jaki rodzaj pomocy oferuje. Gdzie dzwonić, by móc z niej skorzystać. By ułatwić poszukiwania, na bieżąco aktualizujemy naszą bazę firm, samorządów i organizacji, które zaoferowały pomoc Ukraińcom. Aktualnie znajdziecie na niej 200 pozycji. 

Pełną listę zamieściliśmy w załączniku na końcu tego artykułu.

Siły łączą również przedsiębiorcy, którzy chętnie dołączają do akcji zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarcza i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza (która jest członkiem KIG). Powołały one Fundusz Pomocy Ukrainie. Teraz zapraszają inne organizacje przedsiębiorców do wspólnej inicjatywy.

Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup niezbędnych artykułów, głównie w zakresie pomocy medycznej tj. apteczki indywidualne, opaski do tamowania krwawienia, bandaże, a także kamizelek kuloodpornych. Przekazane będą pociągiem medycznym na Ukrainę (inny transport lądowy z pomocą humanitarną nie jest obecnie możliwy). Zostaną też zakupione inne potrzebne artykuły na pomoc obywatelom Ukrainy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 200 ofert pomocy dla Ukraińców od miast, firm i organizacji z całej Polski

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA