×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

100 ofert pomocy dla Ukraińców od miast, firm i organizacji z całej Polski

Polskie firmy i samorządy po raz kolejny zdają egzamin z solidarności. Pomagają Ukrainie i Ukraińcom, którzy zostali zaatakowani przez Rosję. Zebraliśmy 100 najnowszych ofert pomocy, jakie płyną od firm, samorządów i organizacji. A to dopiero początek.

100 ofert pomocy dla Ukraińców od miast, firm i organizacji z całej Polski
Pomoc dla Ukraińców płynie z każdego kierunku (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
REKLAMA
  • Dzisiaj mija tydzień od rozpoczęcia przez rosyjskiego agresora ataku na Ukrainę. W tym czasie do Polski dotarło już blisko 500 tys. osób. Swój kraj opuszczają z jedną walizką, do której na szybko spakowali, co było pod ręką. 
  • Polacy zaczęli się zastanawiać, jak realnie można pomóc potrzebującym. Pomysłów i otwartego serca im nie brakuje. Internet zalała lawina informacji o różnego rodzaju inicjatywach pomocowych. 
  • Kto, gdzie i w jaki sposób chce pomagać? Przygotowaliśmy listę 100 firm, samorządów i organizacji, które w tym trudnym czasie zdecydowały się wesprzeć naszych sąsiadów ze wschodu.

W pomoc dla Ukrainy angażują się nie tylko przyjaciele obywateli Ukrainy czy instytucje charytatywne, które na co dzień wspierają potrzebujących. Bardzo prężnie działają również przedsiębiorcy. W ramach swoich zasobów i kompetencji w pomoc Ukraińcom angażują się zarówno duże, jak i małe firmy. 

Wachlarz wsparcia, jakie oferują, jest bardzo szeroki. Poczynając od wsparcia na miejscu swoich pracowników z Ukrainy, przez pomoc w sprowadzeniu do Polski ich bliskich, po bezpłatne oferowanie swoich usług, dzielenie się posiadanym sprzętem czy towarem, organizację zbiórek pieniędzy, wspieranie ich.

Dlatego warto wiedzieć kto, gdzie i jaki rodzaj pomocy oferuje. Gdzie dzwonić, by móc z niej skorzystać. By to ułatwić, stworzyliśmy bazę 100 firm, samorządów i organizacji, które zaoferowały pomoc Ukraińcom. Pełną listę zamieściliśmy w załączniku na końcu tego artykułu.

Pomoc medyczna dla Ukraińców

Wsparcie oferują również placówki medyczne - zarówno prywatne, jak i państwowe. Szpital Powiatowy w Zawierciu, w którym na co dzień pracuje 12 medyków z Ukrainy, uruchomił m.in. specjalną infolinię obsługiwaną przez lekarzy z Ukrainy. Pacjenci ukraińskojęzyczni bez problemu będą mogli dowiedzieć się jak i gdzie uzyskać pomoc lekarską.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 100 ofert pomocy dla Ukraińców od miast, firm i organizacji z całej Polski

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA