×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zmiana już jest odczuwalna. Tak niepewność gospodarcza wpłynęła na pracowników

Niepewność gospodarcza spowodowała, że pracownicy rzadziej decydują się na zmianę pracy. Oczekują bowiem poczucia bezpieczeństwa, ale i możliwości rozwoju, mówią w rozmowie z PulsHR.pl Jolanta Woś-Farouni i Andrzej Paschek z PwC Service Delivery Center.

Zmiana już jest odczuwalna. Tak niepewność gospodarcza wpłynęła na pracowników
Sektor nowoczesnych usług biznesowych zatrudnia ok. 400 tys. osób w Polsce (zdj. ilustracyjne, fot. Israel Andrade/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Jak pozyskiwać specjalistów? PwC Service Delivery Center z jednej strony szuka doświadczonych specjalistów na rynku pracy, a z drugiej – inwestuje w rozwój zawodowy naszych pracowników. 
  • Wskaźniki dotyczące rotacji nie pozostawiają wątpliwości – pracownicy rzadziej obecnie decydują się na zmianę pracy. Niepewność gospodarcza powoduje, że ludzie oczekują poczucia bezpieczeństwa w miejscu pracy, w którym dodatkowo chcą się rozwijać.
  • Nie wszyscy pragną wyłącznie pracy zdalnej. Najbardziej preferowanym modelem pracy jest praca hybrydowa. Są i tacy, którzy chcą pracować codziennie w biurze.

Sektor nowoczesnych usług biznesowych zatrudnia ok. 400 tys. osób w Polsce. Nie zatrzymała go pandemia, wojna w Ukrainie ani obecna sytuacja gospodarcza. Czy w 2023 roku nadal będzie się rozwijać w tak szybkim tempie?

Andrzej Paschek (AP), dyrektor zarządzający PwC Service Delivery Center: - Sektor nowoczesnych usług biznesowych nadal się rozwija i wszystko wskazuje na to, że to się nie zmieni. Paradoksalnie im trudniejsza sytuacja w światowej gospodarce, tym bardziej sprzyjające warunki rozwoju i ekspansji branży nowoczesnych usług biznesowych. Można więc oczekiwać, że trend ten będzie kontynuowany w 2023 roku.

Andrzej Paschek, dyrektor zarządzający PwC Service Delivery Center (Fot. mat. pras.)
Andrzej Paschek, dyrektor zarządzający PwC Service Delivery Center (Fot. mat. pras.)

Jak dużego wzrostu możemy się spodziewać?

AP: - W ciągu najbliższych dwóch lat spodziewamy się wzrostu zatrudnienia z 400 tys. do 500 tys. pracowników. Takie wnioski płyną z raportu ABSL (Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych - przyp. red.). Tym samym stajemy się jednym z największych sektorów gospodarczych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zmiana już jest odczuwalna. Tak niepewność gospodarcza wpłynęła na pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA