W styczniu poszukiwano finansistów i księgowych

Co 9 ogłoszenie o pracę zamieszczone w styczniu na portalu monsterpolska.pl było adresowane do pracowników z branży finansowej, księgowości i controllingu. Tu po specjalistach IT, to druga, najczęściej poszukiwana grupa specjalistów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W styczniu poszukiwano finansistów i księgowych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 lut 2014 10:37


W stosunku do grudnia minionego roku, liczba ofert pracy z tej branży spadła o 8 proc., ale w stosunku do stycznia 2013 roku wzrosła o 158 proc. W styczniu kandydatów z tego sektora intensywnie poszukiwały firmy outsourcingowe i centra usług wspólnych (SSC) i od nich właśnie pochodziło 72 proc. wszystich ofert skierowanych do kandydatów z tego sektora.

- W tym roku prognozujemy dalszy wzrost liczby ofert pracy skierowanych do kandydatów reprezentujących finanse oraz księgowość, co związane jest z ciągłym rozwojem usług dla biznesu - mówi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Pracodawcy poszukiwali przede wszystkim doświadczonych pracowników. Jedna czwarta firm prowadziła rekrutację na stanowisko księgowej. 11 proc. poszukiwało menedżera, a co dziesiąty przedsiębiorca chciał zatrudnić specjalistę.9 proc. ofert pracy skierowanych było do analityków finansowych.

Pracodawcy poszukiwali kandydatów z wyższym, kierunkowym wykształceniem, udokumentowaną wiedzą praktyczną, znajomością branży i doświadczeniem.

- Tak jak i w przypadku innych grup zawodowych, tak i w tej kategorii obserwujemy wzrost znaczenia kompetencji miękkich oraz społecznych. Dla ogromnej rzeszy pracodawców są one największą bolączką - dodaje Majewska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.