W którym mieście najłatwiej znaleźć pracę w branży BPO/SCC?

Najwięcej pracowników w branży BPO/SCC zatrudnia Kraków. Gdzie jeszcze można łatwo znaleźć pracę?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W którym mieście najłatwiej znaleźć pracę w branży BPO/SCC?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

2 wrz 2014 5:29


Jak wynika z raportu ABSL "Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2014", firmy BPO i SCC, najczęściej lokują swoje oddziały w dużych aglomeracjach. W dziesięciu największych ośrodkach usług biznesowych zatrudnionych jest łącznie 95 proc. wszystkich pracowników centrów usług z kapitałem zagranicznym w Polsce. Gdzie zatrudnia się najwięcej osób?

 Największym zatrudnieniem charakteryzuje się Kraków. W mieście tym zagraniczne centra usług zatrudniają 30,6 tys. osób, co stanowi 24 proc. ogółu pracowników tego sektora w Polsce. Zaraz za nim jest Warszawa (22,3 tys. – 17 proc.), Wrocław (20,5 tys. – 16 proc.) i Trójmiasto (11,5 tys. – 9 proc.).

Czytaj też: Jakie języki warto znać, by zdobyć pracę w sektorze BPO/SCC?

Z kolei w Łodzi centra usług zatrudniają 10,8 tys. osób, a więc 8 proc. ogółu pracowników, w aglomeracji katowickiej również 8 proc. (10 tys.), a w Poznaniu – 6 proc (7,5 tys.).

 A gdzie w ciągu ostatniego roku najbardziej wzrosła liczba zatrudnionych osób? O więcej niż 20 proc. wzrosło zatrudnienie w centrach w: Krakowie, aglomeracji katowickiej, Poznaniu i w Bydgoszczy. Natomiast Trójmiasto i Szczecin dało 15-20 proc. więcej miejsc pracy w branży BPO/SCC. Z kolei o 10-15 proc. wzrosło zatrudnienie w: Warszawie, Wrocławiu i Łodzi.

Czytaj też: Call center rośnie w siłę. Branża zatrudnia więcej osób niż górnictwo

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.