Technopark Łódź w oczekiwaniu na pierwszych najemców

Po półtorarocznej modernizacji budynek A w łódzkim Technoparku nazywany „małym inkubatorem" znów jest do dyspozycji firm z branży nowych technologii i innowacji. Lada dzień wprowadzą się do niego pierwsi lokatorzy, bo jeszcze przed oficjalnym otwarciem pozyskano najemców na 1/3 powierzchni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Technopark Łódź w oczekiwaniu na pierwszych najemców

PODZIEL SIĘ


Autor: Propertynews.pl

Property News

6 sie 2014 17:36


Łódzki Inkubator Technologiczny w małym biurowcu przy Dubois otwarty został w 2007 roku. Od tego czasu wiele się tu zmieniło. Po sąsiedzku powstały nowoczesne przestrzenie centrum wdrożeniowego dla biznesu BioNanoPark, przyszedł też czas na zmiany w samym budynku A.

Czytaj też: Technopark rekrutuje firmy do nowych budynków

Modernizacja małego inkubatora rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku. Dzięki niej biurowiec nawiązuje wystrojem i standardem do sąsiedniego BioNanoParku. Prace modernizacyjne odmieniły obiekt również od wewnątrz. Wymieniane zostały wszystkie instalacje, meble i sprzęt komputerowy. Inwestycja kosztowała 1 332 000 złotych z czego 85 proc. pochodziło z UE (w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka).

Obecnie mały budynek Łódzkiego Inkubatora Technologicznego to nowoczesne, w pełni wyposażone powierzchnie biurowe, przeznaczone dla firm prowadzących działalność w branży nowych technologii lub innowacji. Dwukondygnacyjny obiekt obejmuje powierzchnię 1110 mkw., na którą składa się 18 pokoi biurowych, a także dwie sale konferencyjne pozostające do dyspozycji firm inkubatora.

Czytaj też: Liczba zatrudnionych w Infosys BPO Poland przekroczyła 2000 osób

Pierwszym najemcą nowych powierzchni jest firma PortalE, zajmująca się tworzeniem zaawansowanych technologii do desensytyzacji w ramach terapii ekspozycyjnej w rzeczywistości wirtualnej. Mówiąc prościej, firma tworzy aplikacje do leczenia zaburzeń lękowych, czy fobii przy wykorzystaniu rzeczywistości wirtualnej. W goglach VR, pod czujnym okiem terapeuty pacjent może konfrontować się bezpiecznie ze złagodzoną wersją obiektu swoich lęków.

PortalE wynajmuje w małym inkubatorze ponad 185 mkw. powierzchni - na początek będzie tu zatrudniać kilkanaście osób. Kolejnych kilka metrów lada dzień wynajmie tu siostrzana dla PortalE firma e-learningowa Tomorrow, będąca dostawcą innowacyjnych rozwiązań szkoleniowych wspartych technologiami informatycznymi. Firma specjalizuje się w grywalizacji, symulatorach biznesowych, wirtualiach i Serious Games czyli grach biznesowych dla dorosłych.

Tych dwóch najemców zajmie 1/3 powierzchni małego inkubatora. Prowadzone są też rozmowy w sprawie kolejnych umów, zarówno w nowej przestrzeni, jak i w budynku BioNanoPark, gdzie na innowacyjne firmy czeka kolejnych kilkanaście biur.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.