SSC/BPO nadal generuje najwięcej miejsc pracy w Polsce

• W roku 2015 zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Polsce systematycznie wzrastało.
• W okresie ostatnich dwóch lat liczba pracowników centrów usług z kapitałem zagranicznym zwiększyła się o ponad 1/3.
• Regularnie zwiększa się też liczba miejsc pracy w tej branży.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

SSC/BPO nadal generuje najwięcej miejsc pracy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

27 wrz 2016 13:41


Takie wnioski przynosi raport ABSL. W całej Polsce funkcjonuje ponad 600 centrum usług wspólnych z kapitałem zagranicznym. W ostatnich latach zatrudnienie w sektorze wzrosło o minimum 36 proc.

Sektor SSC/BPO nie zamierza stać w miejscu. Jak wynika z analiz ABSL aż 86 proc. centrów prognozuje zwiększenie zatrudnienia do końca 2016 roku, przeciętnie o 28 proc. Większość tych organizacji planuje też rozszerzenie działalności o kolejne specjalizacje, co może być wyjątkowo atrakcyjne zarówno dla kandydatów starających się o pracę w branży jak i dla pracowników, którzy z pewnością będą mieli możliwość rozwoju w nowych obszarach działalności.

- Czas najintensywniejszych inwestycji w sektorze pewnie jest już za nami, ale to właśnie ta branża generuje wciąż największą liczbę wakatów w Polsce i to nie powinno ulec zmianie jeszcze przez kilka lat. Według prognoz, do 2020 roku planowane zatrudnienie w tym biznesie będzie wynosiło ponad 250 tysięcy osób - mówi Barbara Echaust, senior consultant w Spring Professional.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.