PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Średnie miasta kuźnią kadr sektora usług dla biznesu. Jest wsparcie

  • Autor: aw/pap
  • 29 paź 2019 12:48

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza ministra nauki i szkolnictwa wyższego, rozpoczęło nabór wniosków w konkursie na projekty wspierające rozwój kadr dla sektora usług dla biznesu. W finansowanym z Funduszy Europejskich - Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) - konkursie na wsparcie uczelni ze średnich miast NCBR przeznaczył 80 mln zł.

Średnie miasta kuźnią kadr sektora usług dla biznesu. Jest wsparcie
Miasta średnie w Polsce mają potencjał do lokalizacji nowoczesnych usług dla biznesu (fot.shutterstock)
REKLAMA
  • Uruchomiony przez NCBR konkurs jest jednym z działań w ramach rządowego "Pakietu dla średnich miast".
  • Jak wynika z przeprowadzonego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) dla Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju badania miasta średnie w Polsce mają potencjał do lokalizacji nowoczesnych usług dla biznesu.
  • Budżet konkursu to 80 mln zł. O dofinansowanie mogą ubiegać się uczelnie publiczne bądź niepubliczne, posiadająca siedzibę lub filię istniejącą co najmniej 24 miesiące w mieście, którego liczba mieszkańców nie przekracza 240 tys. mieszkańców.

 

"Pakiet dla średnich miast" to element Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), która za jeden celów na najbliższe lata wskazuje zrównoważony rozwój całego kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Miasta średniej wielkości powinny nie tylko utrzymać swoje funkcje społeczno-gospodarcze, ale w większym niż dotychczas stopniu wykorzystać drzemiący w nich potencjał. Kierując środki publiczne na konkretne działania podnosimy jakość życia mieszkańców, zwiększając jednocześnie atrakcyjność inwestycyjną tych miast. Wyższy poziom kształcenia i dobre warunki współpracy uczelni z przedsiębiorcami to ważny element wspierania rozwoju regionalnego, tak ważnego dla rozwoju całego kraju" - podkreśla wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

"Pakiet dla średnich miast" opiera się na dwóch filarach: z jednej strony jest to wsparcie w podejmowaniu inwestycji publicznych, z drugiej zaś tworzenie warunków dla inwestycji prywatnych. Dostępne w nim środki to około 3 mld złotych. "Pakiet" dotyczy miast powyżej 20 tys. mieszkańców oraz miast powyżej 15 tys. mieszkańców będących stolicami powiatów z wyłączeniem miast wojewódzkich - zgodnie z analizą przeprowadzoną przez Polską Akademię Nauk, w tej chwili jest to 255 miejscowości w całej Polsce.

Lepiej przygotowane kadry zwiększą atrakcyjność inwestycyjną

"Pakiet dla średnich miast" oferuje konkretne rozwiązania, które pomagają rozruszać lokalne gospodarki. Jednym z nich jest włączenie miast w rosnący sektor usług biznesowych. Firmy z tej branży coraz częściej lokalizują swoje siedziby w mniejszych ośrodkach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Średnie miasta kuźnią kadr sektora usług dla biznesu. Jest wsparcie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA