PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Skąd najlepsi księgowi, ekonomiści i doradcy? Gdzie najlepiej się uczyć? (ZOBACZ RAPORT)

  • Autor: GP
  • 5 cze 2017 11:55

W Polsce wiele etatów powstaje w sektorze Business Support Solution (BSS). Zgodnie z nowym raportem Fundacji Pro Progressio to aż 20 tysięcy nowych miejsc pracy co rok.

Skąd najlepsi księgowi, ekonomiści i doradcy? Gdzie najlepiej się uczyć? (ZOBACZ RAPORT)
Biorąc pod uwagę fakt, że większość z ulokowanych w Polsce centrów operacyjnych świadczy usługi na rzecz podmiotów zagranicznych, najbardziej pożądanymi pracownikami są absolwenci uczelni, którzy - poza wiedzą specjalistyczną – płynnie porozumiewają się językami obcymi. (fot. unsplash.com)
REKLAMA

• Tak rozwijający się rynek wymaga nakładu na szkolenie kadr, które muszą sprostać atrakcyjności Polski pod kątem branży BPO/SSC/GBS, a ta nie maleje.

• Wśród miast, w których warto szukać absolwentów ekonomii nastawionych na BSS Pro Progressio wymienia: Lublin, Bydgoszcz, Szczecin, Rzeszów, Opole.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Jeśli natomiast firma chce poliglotów z wykształceniem ekonomicznym sugeruje się ogłaszać się w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie lub Poznaniu.

 

Z każdym tygodniem pojawiają się kolejne dobre informacje z polskiej gospodarki. Są to zarówno informacje o niskim bezrobociu, ale i nowe dane o inwestycjach. Wobec tak intensywnego rozwoju przedsiębiorstw ma także rosnąć zapotrzebowanie na usługi biznesowe - księgowość, doradztwo, skrótem BSS (ang. Business Support Solution).

Branża nowoczesnych usług dla biznesu nieustannie rozwija się na poziomie 18-20 proc. rok do roku, co oznacza, że około 20 tysięcy nowych miejsc pracy jest potrzebnych co dwanaście miesięcy.

Blisko 80 proc. centrów operacyjnych w Polsce świadczy usługi finansowo-księgowe, stąd też coraz większe zapotrzebowanie na absolwentów kierunków ekonomicznych, w szczególności finansów i rachunkowości.

Najnowszy raport Fundacji Pro Progressio wskazuje gdzie kształcą się polscy ekonomiści.

Doświadczony manager czy młody student?

Według różnych szacunków liczba ogólnego zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu przekroczyła już 220 tysięcy, a nawet zbliża się do 250 tysięcy osób. Znaczna większość centrów BSS nad Wisłą prowadzi procesy związane z zarządzaniem zobowiązaniami, zarządzaniem księgą główną, zarządzaniem należnościami, analizą finansową oraz procesowaniem transakcji finansowych. Wielokrotnie są to procesy masowe wykonywane na rzecz końcowych klientów reprezentujących takie sektory, jak bankowy, ubezpieczeniowy, energetyczny, finansowy i wiele innych, w których transakcje i procesy są powtarzalne i wymagają nabytej podczas studiów wiedzy ekonomicznej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Skąd najlepsi księgowi, ekonomiści i doradcy? Gdzie najlepiej się uczyć? (ZOBACZ RAPORT)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA