Sektor usług dla biznesu rozwija się w Polsce najszybciej

Polska jest największym rynkiem usług biznesowych spośród wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Ten sektor stał się najszybciej rozwijającym się sektorem gospodarki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sektor usług dla biznesu rozwija się w Polsce najszybciej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

30 wrz 2015 8:05


Sektor usług dla biznesu rośnie w Europie Środkowo-Wschodniej dwa razy szybciej niż w Indiach - informuje "Rzeczpospolita".

Nasz kraj jest największym rynkiem pracy dla branży nowoczesnych usług biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zatrudnionych jest tu 150 tys. osób, podczas gdy w Rumunii (drugie miejsce pod względem zatrudnienia) blisko 51 tys., a na Węgrzech (trzecie) ponad 43 tys.

Tak wynika z raportu "Business services in Central & Eastern Europe 2015" opracowanego przez reprezentującą sektor organizację ABSL wraz z McKinsey & Company przy współpracy Antal, Baker & McKenzie i JLL.

Czytaj też: 150 tys. pracowników BPO, KPO i IT w Polsce

W Polsce sektor usług dla biznesu stał się najszybciej rozwijającym się sektorem gospodarki. Od początku ubiegłego roku powstało tu aż 60 nowych centrów. Według ABSL w Polsce działają 532 centra usług z kapitałem zagranicznym, a w ciągu ostatnich dwóch lat liczba pracowników zwiększyła się o ponad jedną trzecią. Do 2020 r. w sektorze może pracować 250 tys. osób - uważa Marek Grodziński, dyrektor europejskiej sieci centrów BPO Capgemini i wiceprezes ABSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.