PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

ABSL apeluje o zmiany w prawie. Oto lista postulatów

  • Justyna Koc
    jk
  • 5 lis 2020 15:48

Związek Liderów Usług Biznesowych (ABSL), w apelu do premiera Mateusza Morawieckiego, przedstawił postulaty zmian w prawie, które mają na celu zapewnienie funkcjonowania gospodarki.

ABSL apeluje o zmiany w prawie. Oto lista postulatów
Sektor usług nowoczesnych w Polsce tworzy obecnie ponad 338 tys. miejsc pracy (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Jedną z najpilniejszych zmian, według firm zrzeszonych w ABSL, jest usankcjonowanie pracy zdalnej.
  • Spółki z sektora SSC/BPO oczekują również większej dostępności testów na COVID-19, szczepionki na grypę, opieki medycznej, szybkiego kontaktu z sanepidem.
  • Kolejny postulat, jaki ABSL kieruje do premiera, to umożliwienie wykonywania pracy transgranicznej. Firmy apelują, aby pracownicy mogli dojeżdżać do pracy m.in. z Czech i Słowacji.

Związek Liderów Usług Biznesowych (ABSL) apeluje w ramach Rady Przedsiębiorczości o niewprowadzanie drugiego lockdownu i podjęcie dialogu z biznesem w celu wypracowania standardów bezpiecznego funkcjonowania gospodarki.

W piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego ABSL podkreśla, że sytuacja firm członkowskich jest zróżnicowana. Największe wyzwania mają firmy świadczące usługi dla tych sektorów, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii, jak sektor lotniczy i turystyczny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Kontynuacja biznesowa i szybkość reakcji na kryzysy jest tak samo ważna jak koszt i poziom innowacyjności. Biorąc pod uwagę m. in. wartość eksportu sektor usług wspólnych to szansa dla całej gospodarki. My jesteśmy przygotowani od strony procedur i procesów, czasami ograniczają nas jednak przepisy prawa, które nie zawsze są adekwatne do danej sytuacji biznesowej – podkreśla Piotr Dziwok, prezes ABSL.

Czas na zmiany

Jedną z najpilniejszych zmian, według firm zrzeszonych w ABSL, jest usankcjonowanie elastycznych form świadczenia pracy (pracy zdalnej, w pełnym bądź niepełnym wymiarze godzin), zarówno z punktu widzenia Kodeksu pracy oraz bezpieczeństwa rozwiązań dla pracowników i pracodawców, jak i w kontekście programów pomocy publicznej.

Spółki z sektora SSC/BPO oczekują również większej dostępność testów na Covid-19, szczepionki na grypę, opieki medycznej, szybkiego kontaktu z sanepidem - w tym także kontaktu online. Ponadto firmy chcą mieć możliwość mierzenia temperatury czy sprawdzania stanu zdrowia pracowników.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ABSL apeluje o zmiany w prawie. Oto lista postulatów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA