Samsung otworzył centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie

Południowokoreański koncern Samsung otworzył w środę nowe centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie. Placówka zatrudnia obecnie kilkudziesięciu specjalistów i w ciągu najbliższych miesięcy planuje podwojenie ich liczby.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Samsung otworzył centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 paź 2013 14:58


Biuro w Krakowie jest czwartym centrum badawczo-rozwojowym Samsunga w Polsce. W 2000 roku koncern otworzył pierwszą taką placówkę w Warszawie, drugie biuro zostało otwarte w Poznaniu w 2011 roku, a trzecie dwa lata później w Łodzi.

- W Krakowie planujemy rozwijać oprogramowanie, podobnie jak w pozostałych trzech centrach w Polsce. W Warszawie, Poznaniu i Łodzi skupiamy się głównie na telewizji cyfrowej i oprogramowaniu dla telefonów komórkowych. W Krakowie wchodzimy w nowy obszar i będziemy rozwijać oprogramowanie dla stacji bazowych telefonii komórkowej czwartej generacji - poinformował PAP dyrektor badań i rozwoju Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsung Electronics Polska Adam Roś.

Jak dodał, w krakowskiej placówce pracuje już kilkadziesiąt osób, a w ciągu najbliższych kilku miesięcy planowane jest co najmniej podwojenie ich liczby.

- Dalszy wzrost będzie zależał zarówno od wyników, potrzeb projektowych, jak i dostępności specjalistów - zapowiedział.

Podczas środowej uroczystości dyrektor zarządzający Samsung Electronics Polska Daniel Chung zapewniał, że Polska jest dla południowokoreańskiej firmy najważniejszą lokalizacją w Europie i jedyną na tym kontynencie, gdzie funkcjonują zarówno jej fabryki, jak i centra badawczo-rozwojowe.

- Polskie centra badawczo-rozwojowe stanowią największy tego typu ośrodek Samsunga w Europie i równocześnie należą do najważniejszych na świecie - zaznaczył. W sumie zatrudniają one ponad tysiąc specjalistów.

Oprócz centrów badawczo-rozwojowych w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Krakowie, Samsung posiada jeszcze fabrykę urządzeń AGD we Wronkach.

Obecny na uroczystości wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz wyraził nadzieję, że przykład Samsunga skłoni inne południowokoreańskie firmy do inwestowania w naszym kraju.

Na całym świecie Samsung zatrudnia w sumie 270 tysięcy pracowników w 79 krajach. Wartość rocznej sprzedaży koncernu wynosi 187,8 mld USD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.