Rynek BPO/SSC w Polsce: Trójmiasto atrakcyjniejsze niż Warszawa i Kraków. Problemem brak pracowników

• Rynek BPO/SSC rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie.
• Wyróżniającym się pod tym względem rejonem jest niewątpliwie Trójmiasto.
• W aglomeracji działa obecnie ponad 100 centrów operacyjnych, a liczba osób zatrudnionych w branży przekroczyła 19 tys.
• Stanowi to imponujący wynik w porównaniu z innymi miastami Europy Środkowo-Wschodniej o podobnej wielkości i gęstości zaludnienia.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek BPO/SSC w Polsce: Trójmiasto atrakcyjniejsze niż Warszawa i Kraków. Problemem brak pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

9 cze 2016 15:00


W Trójmieście swoje centra operacyjne prowadzą inwestorzy z 19 krajów, a usługi świadczone są w 33 językach.

- Ostatnie miesiące to głównie rozwój trójmiejskich centrów usług typu IT, ale również tych, prowadzących działalność finansowo-księgową czy z zakresu obsługi klienta. Zauważalny jest wzrost inwestycji z kapitałem ukraińskim i jest to trend, który powinien zostać utrzymany w najbliższym czasie. Coraz częściej pojawiają się także zapytania inwestycyjne z Niemiec oraz Skandynawii - podkreślano podczas spotkania Rozwój sektora BPO/SCC po Trójmiejsku zorganizowanego na początku czerwca w Gdańsku przez Fundację Pro Progressio, Olivia Business Centre oraz Grupę Nowy Styl.

Czytaj też: BPO dadzą w Polsce 15-20 tys. nowych miejsc pracy rocznie. Część dla Ukraińców

Dynamika rozwoju branży nowoczesnych usług dla biznesu jest w Trójmieście zachowana i zgodnie z opiniami ekspertów powinna nadal mieć trend rosnący w nadchodzących latach.

Na biznesowej mapie Polski

Jak wypada Gdańsk w relacji do innych polskich lokalizacji, w których rozwija się sektor usług dla biznesu? Przez uczestników spotkania Rozwój sektora BPO/SCC po Trójmiejsku Gdańsk był „umieszczany w koszyku” z Warszawą i Krakowem, lub w innych przypadkach z Poznaniem i Bydgoszczą.

W Trójmieście swoje centra operacyjne prowadzą inwestorzy z 19 krajów, a usługi świadczone są w 33 językach (Gdańsk, fot.wikipedia.org/Diego Delso) W Trójmieście swoje centra operacyjne prowadzą inwestorzy z 19 krajów, a usługi świadczone są w 33 językach (Gdańsk, fot.wikipedia.org/Diego Delso)

- Tego typu klasyfikacje miast zawsze są ryzykowne i kontrowersyjne, gdyż różnorodność projektów typu BPO, SSC i ITO jest tak szeroka, że uniemożliwia rzetelne porównania lokalizacji pod względem ich atrakcyjności dla biznesu. Niezaprzeczalnym jest jednak fakt, że Trójmiasto, jako aglomeracja w doskonały sposób łącząca świat biznesu z kulturą, sportem i walorami turystycznymi, to obecnie jedna z najczęściej wybieranych lokalizacji dla biznesu w Polsce. Sektor BPO/SSC już dziś jest w Trójmieście reprezentowany przez takich gigantów jak np. State Street, AMS, Sii, Kemira i wielu innych – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.