Praca w SSC/BPO: Branża będzie zatrudniać i podnosić pensje

Rok 2018 będzie stał pod znakiem podwyżek oraz wyraźnego wzrostu zatrudnienia w sektorze SSC/BPO - wynika z badania ABSL.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w SSC/BPO: Branża będzie zatrudniać i podnosić pensje

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

27 mar 2018 11:44


  • Niemal 41 proc. badanych firm uważa, że zatrudnienie w sektorze w bieżącym roku wzrośnie o ponad 10 proc. - wynika z badania ABSL.
  • Coraz częściej pojawia się jednak problem z dostępnością pracowników - dla ponad 57 proc. badanych to obecnie spory problem, a dla 19 proc. – wręcz krytyczny.
  • W sektorze rosną systematycznie pensje - ponad połowa firm spodziewa się w tym roku 10-procentowego wzrostu.

Połowa ankietowanych przez ABSL szefów HR firm członkowskich jest zdania, że średnie wynagrodzenia w sektorze wzrosną o ponad 10 proc. w roku 2018. Nieco mniej – 45,5 proc. uważa, że wzrost wynagrodzeń zamknie się w przedziale 5-10 proc. Jedynie 4,5 proc. badanych szefów HR jest zdania, że wynagrodzenia pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Czytaj też: Wiktor Doktór: Automatyzacja w SSC/BPO trwa od dziesięcioleci

– Wyniki badania w zakresie wynagrodzeń potwierdzają, że sektor nowoczesnych usług biznesowych to w naszym kraju bardzo dobre środowisko pracy i rozwijania kariery zawodowej. Wynagrodzenia systematycznie rosną - już dzisiaj średnia pensja na stanowiskach specjalistycznych wynosi ok. 7 tys. zł brutto, a w przypadku takich obszarów jak  IT czy B+R jest to nawet 10,5 tys. brutto. A pensje to nie wszystko - firmy dbają też o czynniki pozapłacowe, takie jak nowoczesne i przyjazne środowisko pracy, elastyczny czas pracy, dostęp do szkoleń, zajęć sportowych czy socjalnych, mówi Marcelina Godlewska, członek zarządu ABSL.

Stabilny wzrost zatrudnienia

Niemal 41 proc. badanych uważa, że zatrudnienie w sektorze w bieżącym roku wzrośnie o ponad 10 proc. Niecałe 32 proc. badanych jest zdania, że wzrost zatrudnienia zamknie się w przedziale 5-10 proc. Zdecydowana mniejszość – 13,6 proc uważa, że liczba zatrudnionych wzrośnie nie więcej niż o 5 proc. lub nie wzrośnie wcale.

– Oczekiwania dotyczące wzrostu zatrudnienia większości osób bezpośrednio odpowiadających za HR w naszych firmach członkowskich niemal dokładnie pokrywają się z naszymi szacunkami. Dziesięcioprocentowy wzrost zatrudnienia oznacza, że w tym roku w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu przybędzie ponad 20 tys. nowych miejsc pracy - mówi Marcelina Godlewska.

Ale o pracowników trudno

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.