Praca w BPO: Rekrutacja osób po 50. roku życia to norma

• W ciągu ostatnich pięciu lat liczba centrów BPO/SSC w Trójmieście podwoiła się. Firmy te zatrudniają już ok. 10 tys. osób.
• Coraz chętniej sięgają też po pracowników po 50. roku życia.
• W firmie Transcom Worldwide liczba pracowników po pięćdziesiątce rośnie nawet o 15 proc. rocznie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w BPO: Rekrutacja osób po 50. roku życia to norma

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 gru 2016 10:48


Firmy z sektora usług dla biznesu walczą o kadry, a ponieważ coraz trudniej o ludzi młodych, pracodawcy interesują się kandydatami ze starszych grup wiekowych. Przykładowo, firma Transcom Worldwide prowadzi rekrutacje osób po 50. roku życia na stanowiska ds. kontaktów z klientami, jak również wspierające.

Obecnie w trzech oddziałach firmy – w Gdańsku, Olsztynie i Białymstoku – pracuje kilkadziesiąt osób z grupy powyżej 50. roku życia. Najwięcej zatrudnionych jest w Trójmieście. Specjaliści ci zajmują się głównie obsługą klientów z branży telekomunikacyjnej, bankowej, AGD i e-commerce.

– Jako eksperci w customer service stawiamy przede wszystkim na profesjonalną obsługę klienta i pod tym kątem dobieramy kadrę, dlatego chętnie zatrudniamy osoby z grupy 50+. Z naszych doświadczeń wynika, że są oni bardziej lojalni, doświadczeni i dzięki temu mocniej zaangażowani - mówi Marek Szul, Country Manager Transcom Poland.

- Zatrudnienie pracowników z tej grupy wiekowej w polskich oddziałach naszej firmy zwiększa się od 2010, a jego dynamika w ostatnich latach sięga 15 proc. Liczba pracowników powyżej 50 roku życia w Transcom w Polsce może się podwoić na koniec 2017 roku. Dalsze wzrosty będą zależały już tylko od liczby chętnych kandydatów, bo my jesteśmy stale otwarci – dodaje.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że odsetek zatrudnionych powyżej 50. roku życia wynosi obecnie ok. 30 proc., ale prognozy wskazują, że do 2020 roku może wzrosnąć do 40, a nawet 50 proc. Sprzyjać temu będzie nie tylko sytuacja demograficzna, a także szereg kompetencji miękkich, które dają pracownikom 50+ przewagę nad młodszym pokoleniem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.