×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Poznańscy studenci przyciągają inwestorów. Uczą się w 50 językach

  • jk
  • 15 cze 2023 11:11

Na poznańskich uczelniach można uczyć się ponad 50 języków. To istotne z perspektywy firm z sektora SSC/BPo, które inwestują w stolicy Wielkopolski. Co przyciąga inwestorów, a co pracowników?

Poznańscy studenci przyciągają inwestorów. Uczą się w 50 językach
Firmy decydują się na Poznań jako miejsce prowadzenia działalności ze względu na silny ośrodek akademicki (Fot. Alexandra/Unsplash)
REKLAMA
  • Na poznańskich uczelniach można uczyć się ponad 50 języków, co jest o tyle istotne, że znajomość języków obcych jest jednym z kluczowych elementów dla firm prowadzących rekrutacje w stolicy Wielkopolski, obsługujących procesy biznesowe w ponad 30 językach.
  • Co roku mury poznańskich uczelni opuszcza ponad 24 tys. absolwentów.
  • 87 proc. respondentów wskazało, że Poznań jest dobrym miejscem do pracy i rozwoju zawodowego, a 81 proc. potwierdziło, że tamtejszy rynek pracy jest atrakcyjny. Takie wnioski płyną z badania miasto Poznań, Cpl Polska i Colliers.

Co roku mury poznańskich uczelni opuszcza ponad 24 tys. absolwentów. To przyciąga do miasta nie tylko polskich inwestorów (26 proc.), ale także niemieckich (23 proc.), amerykańskich (13 proc.), czy angielskich (7,5 proc.).

Na poznańskich uczelniach można uczyć się ponad 50 języków, co jest o tyle istotne, że znajomość języków obcych jest jednym z kluczowych elementów dla firm prowadzących rekrutacje w stolicy Wielkopolski, obsługujących procesy biznesowe w ponad 30 językach.

Najbardziej popularne są: angielski (94 proc.), polski (75 proc.) oraz niemiecki (66 proc.). Coraz częściej zatrudniani są również specjaliści ze znajomością niszowych języków, takich jak hebrajski, chiński i arabski.

Poznańscy absolwenci przyciągają inwestorów do miasta

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poznańscy studenci przyciągają inwestorów. Uczą się w 50 językach
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA