Poznań wciąż na celowniku branży BPO

Najnowsza analiza Poznania pokazuje, że jest on w czołówce miast, w których rozwija się branża outsourcingowa, a coraz więcej zagranicznych inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, zakłada centra operacyjne na jego terenie. Obecnie w Poznaniu działa nie 4, jak miało to miejsce w lutym tego roku, a 6 firm i organizacji z sektora BPO.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poznań wciąż na celowniku branży BPO

PODZIEL SIĘ


Autor: Propertynews.pl

Property News

6 sie 2014 18:48


Fundacja Pro Progressio w ciągu sześciu miesięcy dwukrotnie poddała analizie miasto Poznań. Z najnowszego raportu Focus On, opublikowanego pod koniec lipca, dowiemy się, co obecnie stolica Wielkopolski oferuje swoim mieszkańcom, czy nadal przyciąga inwestorów i jak rozwija się w niej branża outsourcingowa (BPO).

Czytaj też: Polska jednym z najlepszych miejsc na świecie dla BPO

Najnowsza analiza Poznania pokazuje, że jest on w czołówce miast, w których rozwija się branża outsourcingowa, a coraz więcej zagranicznych inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, zakłada centra operacyjne na jego terenie. Obecnie w Poznaniu działa nie 4, jak miało to miejsce w lutym tego roku, a 6 firm i organizacji z sektora BPO (Outsourcing Procesów Biznesowych) - usług dla biznesu, wykorzystujących nowe technologie, zaawansowane rozwiązania i specjalistyczną wiedzę.

Zwiększyła się także liczba Centrów Usług Wspólnych (SSC) z 18 w lutym 2014 r. do 22 w lipcu 2014 roku. SSC oparte są na zasadach przeniesienia pewnych obszarów działalności firmy (najczęściej nie podstawowych), poza granice jej macierzystego kraju. W ramach SCC tworzy się najczęściej oddziały IT, finansów, księgowości i obsługi klienta. Wzrosła także liczba firm i organizacji z branży R&D (Badania i Rozwój), w lutym 2014 r. było ich 7, pod koniec lipca 8.

Czytaj też: Żoliborz idealny dla kameralnych projektów biurowych

W ciągu sześciu miesięcy w stolicy Wielkopolski wzrosła liczba firm i organizacji, należących do amerykańskich inwestorów, z 11 firm i organizacji w lutym 2014r. do 15 firm i organizacji w chwili obecnej. Przybywa także inwestycji polskich z 5 organizacji i firm, na początku tego roku do 7 pod koniec lipca 2014r. Swoje firmy zakładają tu także Brytyjczycy, Niemcy, Francuzi, Japończycy, Holendrzy czy Szwedzi.

Dzięki ciągłemu rozwojowi stolicy Wielkopolski, szansę na znalezienie pracy mają m.in. studenci, dla których organizowane są wydarzenia popularyzujące sektor BPO/SSC tj. Poznańskie Dni Przedsiębiorczości czy WorkGate - spotkania i warsztaty rekrutacyjne, będące okazją do znalezienia ciekawej pracy w trakcie i po studiach. Może wziąć w nich udział każdy z ponad 123 tys. poznańskich studentów i prawie 38 tys. absolwentów uczelni wyższych mieszczących się w stolicy Wielkopolski. Mimo że liczba studiujących w Poznaniu spadła z ciągu roku o ponad 9 tys. nadal wśród 4 najpopularniejszych kierunków kształcenia jest pedagogika, finanse i bankowość, zarządzanie kierunki filologiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.