PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Poznań, Szczecin, Kielce, a może Opole? Oto 10 miast przyjaznych dla branży BSS

  • Justyna Koc
    jk
  • 21 mar 2017 14:20

Jak wynika z raportu fundacji Pro Progressio przyszłość rozwoju branży BSS (Business Service Sector - usługi dla biznesu) to już nie jedynie wielkie aglomeracje, a miasta regionalne.

Poznań, Szczecin, Kielce, a może Opole? Oto 10 miast przyjaznych dla branży BSS
Widocznym zainteresowaniem inwestorów z sektora usług dla biznesu, zarówno polskich jak i zagranicznych, cieszą się obecnie miasta regionalne. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Duże aglomeracje to kolebka biznesowych usług. To tutaj, w Krakowie czy Warszawie, rodził się outsourcing w Polsce i tu nastąpił dynamiczny rozwój tej branży. Według analizy przedstawionej w raporcie rocznym fundacji Pro Progressio wyróżnić można nowy trend dotyczący lokowania biznesu.

Widocznym zainteresowaniem inwestorów, zarówno polskich jak zagranicznych, cieszą się obecnie miasta regionalne. W związku z tym samorządowcy są coraz bardziej świadomi potencjału swoich regionów, ale również oczekiwań inwestorów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- By miasta regionalne przykuwały uwagę potencjalnych przedsiębiorców muszą oferować atrakcyjne warunki: ulgi podatkowe, ośrodki naukowo-badawcze, atrakcyjne ekonomicznie powierzchnie biurowe. To bardzo dobry trend, który wzmacnia dynamikę rozwoju nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Jednakże nie zapominajmy, że duże miasta wciąż są w grze i bardzo ciężko będzie przebić ich ofertę. Pamiętajmy, że im dłuższa historia biznesowa tym większa dojrzałość i znajomość rynku i potrzeb – mówi Wiktor Doktór, prezes fundacji Pro Progressio.

Miasta atrakcyjne biznesowo

Fundacja Pro Progressio, jak co roku, przygotowała roczne podsumowanie dotyczące rozwoju sektora BSS w Polsce. W raporcie wyróżniono 10 miast, które wykazują duży potencjał inwestycyjny dla nowoczesnego biznesu. Wśród nich dominują właśnie lokalizacje regionalne.

Poznań

W Poznaniu znajduje się ponad 25 uczelni wyższych, gdzie studiuje ponad 120 tys. osób. Jest to ważny ośrodek naukowo-badawczy.

W mieście inwestują wielkie podmioty świadczące usługi IT, a także inwestorzy z branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej i produkcyjnej. W Poznaniu i okolicach miasta ulokowały się takie giganty jak Volkswagen, Bridgestone, GSK, MAN, Franklin Templeton i wielu innych.

W tym roku miasto już po raz trzeci zostało wyróżnione nagrodą Outsourcing Stars.

Szczecin

Szczecin to ośrodek innowacyjnych technologii, nauki i przedsiębiorczości. Region bogaty jest w świetnie wykwalifikowaną kadrę, która sprawiła, że Szczecin stał się popularną lokalizacją usług BPO, SSC i ICT.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poznań, Szczecin, Kielce, a może Opole? Oto 10 miast przyjaznych dla branży BSS

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA