Poznań, Szczecin, Kielce, a może Opole? Oto 10 miast przyjaznych dla branży BSS

Jak wynika z raportu fundacji Pro Progressio przyszłość rozwoju branży BSS (Business Service Sector - usługi dla biznesu) to już nie jedynie wielkie aglomeracje, a miasta regionalne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poznań, Szczecin, Kielce, a może Opole? Oto 10 miast przyjaznych dla branży BSS

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

21 mar 2017 14:20


Duże aglomeracje to kolebka biznesowych usług. To tutaj, w Krakowie czy Warszawie, rodził się outsourcing w Polsce i tu nastąpił dynamiczny rozwój tej branży. Według analizy przedstawionej w raporcie rocznym fundacji Pro Progressio wyróżnić można nowy trend dotyczący lokowania biznesu.

Widocznym zainteresowaniem inwestorów, zarówno polskich jak zagranicznych, cieszą się obecnie miasta regionalne. W związku z tym samorządowcy są coraz bardziej świadomi potencjału swoich regionów, ale również oczekiwań inwestorów.

- By miasta regionalne przykuwały uwagę potencjalnych przedsiębiorców muszą oferować atrakcyjne warunki: ulgi podatkowe, ośrodki naukowo-badawcze, atrakcyjne ekonomicznie powierzchnie biurowe. To bardzo dobry trend, który wzmacnia dynamikę rozwoju nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Jednakże nie zapominajmy, że duże miasta wciąż są w grze i bardzo ciężko będzie przebić ich ofertę. Pamiętajmy, że im dłuższa historia biznesowa tym większa dojrzałość i znajomość rynku i potrzeb – mówi Wiktor Doktór, prezes fundacji Pro Progressio.

Miasta atrakcyjne biznesowo

Fundacja Pro Progressio, jak co roku, przygotowała roczne podsumowanie dotyczące rozwoju sektora BSS w Polsce. W raporcie wyróżniono 10 miast, które wykazują duży potencjał inwestycyjny dla nowoczesnego biznesu. Wśród nich dominują właśnie lokalizacje regionalne.

Poznań

W Poznaniu znajduje się ponad 25 uczelni wyższych, gdzie studiuje ponad 120 tys. osób. Jest to ważny ośrodek naukowo-badawczy.

W mieście inwestują wielkie podmioty świadczące usługi IT, a także inwestorzy z branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej i produkcyjnej. W Poznaniu i okolicach miasta ulokowały się takie giganty jak Volkswagen, Bridgestone, GSK, MAN, Franklin Templeton i wielu innych.

W tym roku miasto już po raz trzeci zostało wyróżnione nagrodą Outsourcing Stars.

Szczecin

Szczecin to ośrodek innowacyjnych technologii, nauki i przedsiębiorczości. Region bogaty jest w świetnie wykwalifikowaną kadrę, która sprawiła, że Szczecin stał się popularną lokalizacją usług BPO, SSC i ICT.

Warto podkreślić również rozwój rynku powierzchni biurowej, który liczy obecnie około 120 tys. metrów kwadratowych i nadal dynamicznie rośnie.

Pomorze

To region w szczególności atrakcyjny dla rynku szwedzkiego i japońskiego. Swój biznes ulokowali tutaj tacy liderzy jak: Goyello, Metsa Group czy Thomson Reuters.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.