Polska jednym z najlepszych miejsc na świecie dla BPO

Polska od lat udowadnia, że jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, gdzie tzw. nowoczesne usługi dla biznesu mogą się dynamicznie rozwijać.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polska jednym z najlepszych miejsc na świecie dla BPO

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

28 lip 2014 8:03


Zagraniczne firmy coraz chętniej przenoszą część działań biznesowych do Europy Środkowej i Wschodniej, w tym do Polski, która wyrasta na lidera w regionie - pisze "Puls Biznesu".

Firma konsultingowa McKinsey & Company w raporcie z 2013 r. jako jeden z czynników, które wpływają na wzrost gospodarczy w naszym regionie Europy, wskazała m.in. szybki rozwój rynku outsourcingowego. W 2012 r. zatrudnienie w tym sektorze wzrosło o 31 proc., trzykrotnie więcej niż np. w Indiach, gdzie rynek outsourcingowy jest osiem razy większy.

Czytaj też: Firmy BPO chcą do mniejszych miast

W Polsce, w ostatnich pięciu latach, liczba centrów usług z kapitałem zagranicznym wzrosła prawie dwukrotnie - wynika z opracowania Związku Liderów Usług Biznesowych. Jest ich już 470 i zatrudniają 128 tys. osób. Według szcunków na koniec 2015 r. ma to być 150-170 tys. pracowników, i to dobrze wynagradzanych, bo zarobki w centrach usług wahają się od niemal 5 tys. zł miesięcznie dla młodszego specjalisty do 40 tys. zł dla dyrektora generalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.