Polscy menedżerowie wyrastają na globalnych liderów w dziedzinie outsourcingu

• Wśród inwestycji obsługiwanych przez PAIiIZ, sektor outsourcingu znajduje się na pierwszym miejscu.
• Projekty usługowe stanowiły w 2015 roku 43 proc. inwestycji ogółem.
• Zatrudnienie w sektorze wzrosło w ubiegłym roku o 15 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polscy menedżerowie wyrastają na globalnych liderów w dziedzinie outsourcingu

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 mar 2016 13:54


Wartość inwestycji obsługiwanych przez PAIiIZ w sektorze usługowym wyniosła w 2015 roku 90,5 mln złotych. Z kolei zatrudnienie w sektorze wzrosło o 15 proc. Miniony rok to dynamiczny przyrost liczby projektów informatycznych.

Wrosło również zainteresowanie Polską inwestorów z Niemiec. Znajdują się oni na drugim miejscu za przedsiębiorcami amerykańskimi i wyprzedzają inwestorów angielskich, włoskich, francuskich, japońskich oraz koreańskich.

Czytaj też: Gala Outsourcing Stars 2015: Jacy są najlepsi dostawcy?

- Określiliśmy branżę outsourcingu mianem giganta, który rozwinął się w cieniu górnictwa czy energetyki i są to słowa bardzo trafne. W ostatnich latach zauważalny jest ogromny wzrost inwestycji w branży BSS (Business Services Sector) w Polsce -  co wiąże się z powstawaniem nowych i, co szczególnie ważne, jakościowych miejsc pracy. Polscy menedżerowie wyrastają na globalnych liderów w dziedzinie outsourcingu – mówi Wiktor Doktór, prezes fundacji Pro Progressio.

Wzrost zainteresowania Polską jako destynacją biznesową sprawia, że powstają nowe narzędzia ułatwiające proces decyzyjny. Dobrym przykładem jest Best2Invest – interaktywna platforma dostępna bezpłatnie w sześciu językach, która ułatwia inwestorom zagranicznym poznanie wszystkich walorów polskich lokalizacji. - Warto podkreślić, że wśród mocnych stron Polski wymienia się właśnie duże nasycenie ośrodkami miejskimi, co gwarantuje szeroką i zróżnicowana ofertę inwestycyjną - mówi Doktór.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.