PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wartość projektów PAIH wyższa niż rok temu. Największy wzorst w outsourcingu

  • Autor: PAP/AT
  • 30 cze 2017 7:25

2,2 mld zł - tyle były warte projekty prowadzone przez Polską Agencję Rozwoju Przemysłu i Handlu w pierwszym półroczu 2017 r.  Sektory notujące największy wzrost to głównie outsourcing.

Wartość projektów PAIH wyższa niż rok temu. Największy wzorst w outsourcingu
Adobe Stock
REKLAMA

• Projekty prowadzone przez Polską Agencję Rozwoju Przemysłu i Handlu w pierwszym półroczu br. były warte o 2,2 mld euro więcej niż w tym samym okresie ub. r. - powiedział prezes PAIH Tomasz Pisula.

• Wartość prowadzonych projektów w czerwcu 2016 r. wyniosła 3,7 mld euro w porównaniu z 5,9 mld euro w czerwcu 2017 r.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Sektory notujące największy wzrost to usługi, obsługa procesów biznesowych, czyli outsourcing oraz wytwórstwo, a w branży wytwórczej przede wszystkim sektor automotive - wyliczył Pisula.

"Wstępne podsumowanie pierwszych sześciu miesięcy tego roku pokazuje, że wartość inwestycji, które udało nam się zamknąć jest o 2,2 mld euro wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Rok 2016 był wyjątkowo dobrym rokiem, wręcz rekordowym. Teraz mamy kilkuprocentowy wzrost więc dane są bardzo optymistyczne" - powiedział szef PAIH.

Wartość prowadzonych projektów w czerwcu 2016 r. wyniosła 3,7 mld euro w porównaniu z 5,9 mld euro w czerwcu 2017 r. W przeliczeniu na liczbę deklarowanych miejsc pracy oznacza to odpowiednio 41 tys. i 55 tys.

Czytaj też: Outsourcing programów rekrutacyjnych. Z pomocą przychodzi polecenie przez SMS

Według prezesa Pisuli sektory notujące największy wzrost to "usługi, obsługa procesów biznesowych, czyli outsourcing oraz wytwórstwo, a w branży wytwórczej przede wszystkim sektor automotive" - wyliczył.

Jak wynika z zestawienia PAIH, od początku 2017 r. do czerwca br. Agencja zakończyła z sukcesem prowadzenie 38 projektów o łącznej wartości 521 mln euro. Dla porównania rok temu zakończono 31 projektów o łącznej wartości 385,71 mln euro. "Oznacza to, że w 2017 r. PAIH notuje wzrost o 136 mln euro całkowitej wartości projektów, które już obsłużyliśmy" - wskazał Pisula.

Rośnie też tempo obsługi projektów. Obecnie Agencja kończy obsługę ok. 20 projektów BIZ (bezpośrednich inwestycji zagranicznych) kwartalnie, wcześniej było ich kilkanaście (13/18) - wynika z danych PAIZ.

Jak wskazał Pisula, czołowa piątka krajów w projektach obecnie prowadzonych przez PAIH, według stanu na koniec czerwca to Stany Zjednoczone (58 projektów o wartości 1083,62 mln euro), Niemcy ( 18 projektów o wartości 980,75 mln euro), Japonia (15 projektów o wartości 788,2 mln euro), Polska (9 projektów o wartości 128,28 mln euro), Wielka Brytania (8 projektów o wartości 6,55 mln euro).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wartość projektów PAIH wyższa niż rok temu. Największy wzorst w outsourcingu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA