Odpowiednia powierzchnia do pracy to jeden z kluczowych elementów walki o pracownika

Stworzenie jak najlepszej powierzchni do pracy w dobrej lokalizacji to jeden z kluczowych elementów walki o pracownika. Te aspekty są również priorytetem dla inwestorów, którzy traktują zakup biurowca jako inwestycję długoterminową - mówi w rozmowie z WNP.PL Katarzyna Zawodna, prezes spółki Skanska Commercial Development Europe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Odpowiednia powierzchnia do pracy to jeden z kluczowych elementów walki o pracownika

  • Skanska jest największym deweloperem nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Spółka jest aktywna w 10 miastach, z czego siedem znajduje się w Polsce.
  • Najemcami powierzchni biurowych, które buduje Skanska, są przede wszystkim międzynarodowe firmy z branż nowoczesnych usług biznesowych (BPO/SSC) czy IT i nowych technologii.
  • Prezes firmy w rozmowie z WNP.PL zaznaczyła, że we wszystkich tych sektorach to pracownik stanowi największy kapitał.

W Europie praktycznie nie istnieje obecnie problem bezrobocia, więc konkurencja o pracowników jest bardzo duża.

- Stworzenie jak najlepszej powierzchni do pracy w dobrej lokalizacji to jeden z kluczowych elementów walki o pracownika. Te aspekty są również priorytetem dla inwestorów, którzy traktują zakup biurowca jako inwestycję długoterminową - wyjaśniła Zawodna.

- Jeśli w momencie oddania do użytku budynek wyprzedza znacząco swoją efektywnością i standardem średnią rynkową, to oznacza, że będzie atrakcyjny również za 5-10 lat - dodała.

Praca zdalna nie taka groźna

Rozwój nowoczesnych technologii zwiększa możliwości pracy zdalnej. Jednak w opinii Zawodnej ten czynnik, który może być postrzegany jako zagrożenie dla deweloperów, stanowi też bodziec do rozwoju.

- Biuro to dziś przestrzeń bardzo wielofunkcyjna, a ponadto tworząca kulturę firmy i spajająca pracowników - dająca możliwość identyfikacji. Zawsze będziemy potrzebować takich miejsc - wskazała.

- Biura się zmieniają. Jest więcej miejsc do wspólnej pracy, przestrzeni kreatywnych czy większe kuchnie. Biura w większym stopniu zaczynają przypominać miejsca mieszkalne, zwiększa się też powierzchnia przypadająca na pracownika - dodała.

Cały wywiad czytaj tutaj: Biurowa strategia grupy Skanska w Europie Centralnej - oto szczegóły

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

8 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kaska 2018-09-05 12:49:20

oplata emisyjna nie odbije sie na nas. to beda pokrywaly paliwowe korporacje, a nie ludzie. przeciez to nie przez to podrozalo paliwo tylko przez arabow i zydow

dziad 2018-09-03 11:07:46

to przez to, ze trump renegocjowal umowe ograniczającej program nuklearny republiki islamskiej podwyzszyly sie ceny paliw. nie tam przez jakies oplaty emisyjne.

Wrocl 2018-08-31 09:07:31

Mogłem się tego spodziewać po Trumpie, po jego decyzji wysokie ceny zostaną z nami na dłużej.