PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

NFZ utworzył centra usług wspólnych. Pracę znajdzie 70 osób

  • Autor: PAP/jk
  • 5 paź 2019 10:49

W Radomiu i w Płocku powstały działające w strukturze NFZ centra usług wspólnych. Będą one współpracowały ze służbami państwowymi, np. Centralnym Biurem Śledczym, sądami czy prokuraturami, i przekazywały im dane potrzebne w prowadzeniu różnego typu postępowań.

NFZ utworzył centra usług wspólnych. Pracę znajdzie 70 osób
W Centrach Usług Wspólnych w Radomiu i Płocku ma być zatrudnionych docelowo 70 osób. (Fot. Archiwum)
REKLAMA

Narodowy Fundusz Zdrowia współpracuje także m.in. z Komisją Nadzoru Finansowego, Służbą Ochrony Państwa, Biurem Spraw Wewnętrznych Policji, Służbą Kontrwywiadu Wojskowego, prokuraturami, sądami, Strażą Graniczną, Agencją Wywiadu Żandarmerii Wojskowej czy urzędami skarbowymi.

"Instytucje te w pierwszej połowie 2019 r. skierowały do NFZ blisko 70 tys. wniosków o udostępnienie danych osobowych ponad 80 tys. osób" - poinformował w piątek na otwarciu Centrum Usług Wspólnych w Radomiu p.o. prezesa NFZ Adam Niedzielski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wyjaśnił, że wnioski te dotyczą m.in. danych osobowych, weryfikacji pewnych zdarzeń, na podstawie tego, czy NFZ ma odnotowane świadczenia medyczne dla danej osoby, informacji o leczeniu psychicznym i leczeniu uzależnień.

Do tej pory tego typu wnioski były rozpatrywane przez wszystkie oddziały NFZ; najwięcej, bo prawie 20 proc., wpływało ich do oddziału mazowieckiego NFZ. Teraz zajmować się będą nimi tylko centra usług wspólnych w Radomiu i Płocku. "Chcemy, by NFZ wpisał się trend deaglomeracyjny, bo niekoniecznie wszystkie funkcje muszą być realizowane w Warszawie" - zaznaczył Niedzielski.

Obecny na uroczystości w Radomiu podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński powiedział, że intencją resortu zdrowia jest wzmacnianie także mniejszych ośrodków, takich jak Radom i Płock. Jako przykład podał także Chełm w woj. lubelskim. W tamtejszej delegaturze NFZ będzie działało z kolei Centrum Usług Wspólnych specjalizujące się w wydawaniu Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) na wniosek składany elektronicznie.

W sumie w Centrach Usług Wspólnych w Radomiu i Płocku ma być zatrudnionych docelowo 70 osób.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: NFZ utworzył centra usług wspólnych. Pracę znajdzie 70 osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA