PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Lublin z dobrą pozycją w zestawieniu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych

  • Autor: GP
  • 14 cze 2017 13:15

Zgodnie z zestawieniem Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) Lublin jest dobrą alternatywą dla innych miast Polski w sektorze nowoczesnych usług  BPO/SSC.

Lublin z dobrą pozycją w zestawieniu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych
Lublin może się pochwalić dobrą bazą edukacyjną, z której można czerpać pracowników. (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• Lublin znalazł się w pierwszej dziesiątce miejsc w Polsce, w których są centra usług outsourcing procesów biznesowych (BPO).

• Jak podkreśla prezydent miasta, Lublin może przyciągać powierzchnią biurową, pracownikami po dobrych uczelniach i np. dobrą jakością życia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

•  Zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Polsce wzrasta praktycznie z każdym kwartałem.

 

Z raportu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) wynika, że warto rozpatrzyć Lublin jako miejsce przyszłej inwestycji biznesowej, zwłaszcza jeśli szuka się miejsca na przedsięwzięcie z branży nowych technologii. Właśnie te możliwości inwestycyjne badał przytoczony raport.

Jak wynika z zestawienia ABSL przygotowanego na obecny rok, Lublin jest jednym z beneficjentów szybkiego wzrostu branży nowoczesnych usług BPO/SSC. Poziom zatrudnienia w sektorze wzrósł do 5,7 tys. osób, co plasuje miasto na 9 miejscu w Polsce, a na 8 miejscu jeśli chodzi o liczbę centrów usług BPO w Polsce.

- Raport ABSL potwierdza, że Lublin jest doskonałym miejscem na ulokowanie centrum usług wspólnych - akcentuje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Naszym atutem jest dostępność nowoczesnej powierzchni biurowej, stosunkowo niskie koszty operacyjne oraz wysoka jakość życia, co należy połączyć z dostępnością kapitału ludzkiego w postaci absolwentów szkół wyższych i doświadczonych pracowników już pracujących w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu.

W raporcie Lublin jest podawany, w przeciwieństwie do Krakowa i Wrocławia, jako przykład ośrodka z relatywnie małą presją na rynku pracy, co oznacza, że potencjał miasta pozwala na kolejne inwestycje w centra usług.

Co więcej, Lublin, wraz ze Szczecinem i aglomeracją katowicką, cechują się najmniejszym odsetkiem pracowników centrów usług w liczbie ludności w wieku produkcyjnym mobilnym (18-44 lata), co oznacza, że jest wielki kapitał ludzki możliwy do zagospodarowania.

Wartym podkreślenia jest również fakt, że wśród mniejszych ośrodków usług biznesowych, bardzo pozytywnie pod względem liczby nowych inwestycji wyróżniło się Opole.

Lublin jest również ósmym co do wielkości regionalnym rynkiem biurowym w Polsce, oferując ponad 140 tys. m² nowoczesnych powierzchni biurowych oraz ponad 55 tys. m² w nowo budowanych obiektach (stan na I kw 2017), w których mogą zostać zlokalizowane nowe inwestycje.

W okresie ostatnich 12 miesięcy (I kw. 2016 r. – I kw. 2017 r.) zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Polsce wzrosło o 32 tys. osób (czyli o 15 proc.), z czego ¾ nowych miejsc pracy wygenerowały centra zagraniczne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lublin z dobrą pozycją w zestawieniu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA