Kraków centrami usług stoi

30,6 tys. specjalistów - o ponad 5 tys. więcej niż rok temu - zatrudnionych w 85 centrach usług z zagranicznym kapitałem, stawia Kraków na pozycji lidera sektora usług dla biznesu w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kraków centrami usług stoi

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

1 lip 2014 10:10


Miasto odnotowało też największy wzrost liczby pracowników wśród wszystkich centrów biznesowych, a 24 proc. pracowników sektora pracuje w Krakowie w spółkach z kapitałem zagranicznym. Kolejne tysiące są zatrudnione w polskich centrach usług dla biznesu, zajmujących się m.in. outsourcingiem procesów IT.

W tym roku stolica Małopolski została uznana za najatrakcyjniejszą europejską lokalizacją dla projektów z branży usług biznesowych.

Według raportu ABSL "Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2014" w centrach usług biznesowych z zagranicznym kapitałem w całym kraju pracuje już 128 tys. specjalistów. W ciągu ostatnich dwóch i pół roku, branża urosła o 50 proc. Od początku 2013 r. w całym kraju przybyło 66 nowych centrów usług zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. 60 proc. z nich utworzyli nowi inwestorzy.

W Krakowie w ciągu ostatniego roku otworzyło się 14 nowych centrów usług z zagranicznym kapitałem, m.in. GE Healthcare, Lundbeck, RWE czy Samsung. To najlepszy wynik w skali całego kraju.

- Jednym z kluczowych zasobów tego miasta jest szeroki dostęp do dobrze wykształconych specjalistów, w tym także ekspertów z ugruntowanym doświadczeniem m.in. w pracy w sektorze usług biznesowych - mówi Michał Stępień, wiceprezes ABSL, General Manager w UBS Kraków.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.