Kolejna inwestycja Loyd na Podkarpaciu i 200 miejsc pracy

W pierwszej połowie 2015 r. w Jaśle otwarte zostanie Centrum Usług Biznesowych (call center) grupy kapitałowej Loyd. Zatrudnienie znajdzie ponad 200 osób m.in. niepełnosprawnych i długotrwale bezrobotnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejna inwestycja Loyd na Podkarpaciu i 200 miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 lis 2014 8:42


Inwestycja Loyd otrzymała wsparcie ze strony władz samorządowych. Jak poinformował PAP burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, podpisane zostało specjalne porozumienie o współpracy. W jego ramach inwestor będzie prowadził rekrutację poprzez miejscowy Powiatowy Urząd Pracy, oznacza to, że pierwszeństwo w zatrudnieniu będą miały osoby z powiatu jasielskiego.

Jak zaznaczył dyrektor zarządzający Sales Concept, spółki należącej do grupy kapitałowej Loyd Cezary Lewiński, w jasielskim centrum pracę znajdą bezrobotni ze szczególnym uwzględnieniem osób o utrudnionym dostępie do rynku pracy. "To szansa dla osób długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych oraz tych, którzy ukończyli 50 rok życia lub młodych, ale nieposiadających wyższego wykształcenia" - dodał.

Czytaj też: Szukają osób do telerekrutacji, windykacji i pośrednictwa pracy

Zdaniem burmistrza Jasła, każde nowe miejsca pracy, a szczególnie te, w których obok siebie, pracują niepełnosprawni i pełnosprawni, jest niezwykle istotne. "Taka sytuacja przyczynia się do kształtowania społeczeństwa świadomego i zintegrowanego. Dlatego zdecydowaliśmy się współpracować z inwestorem" - podkreślił Czernecki.

W jasielskim centrum pracować będą osoby zajmujące się m.in. telerekrutacją, windykacją należności, pośrednictwem pracy oraz rejestracją. Wśród wymagań podczas rekrutacji będzie m.in. znajomość podstawowych programów komputerowych oraz posługiwanie się poprawną polszczyzną.

Stopa bezrobocia w pow. jasielskim na koniec września wynosiła 15,4 proc.

Niedawno grupa Loyd poinformowała, że podobne centrum, jak to w Jaśle, otwarte zostanie w przyszłym roku w Sanoku, tam pracę znajdzie nawet 150 osób. Natomiast w listopadzie grupa planuje otworzyć call center w Przemyślu także na Podkarpaciu.

Czytaj też: W Przemyślu powstaje call center. Kogo zatrudnią?

W województwie działa już Centrum Usług Biznesowych Grupy w Krośnie. Obecnie zatrudnionych jest tam 50 osób, jak poinformował PAP inwestor, w przyszłym roku zatrudnienie zwiększy się o 100 osób.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.