Języki obce w cenie. Które warto znać?

W 2018 roku specjaliści i menedżerowie będą mogli przebierać w ofertach pracy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu i liczyć na wyższe wynagrodzenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Języki obce w cenie. Które warto znać?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 sty 2018 12:31


• Z badań Antal wynika, że aż 87 proc. proc.centrów SSC/BPO planuje utworzenie nowych miejsc pracy, a wzrost płac, który w 2017 roku wyniósł 15 proc., ma utrzymać się także w tym roku.

• Eksperci Antal zwracają uwagę, że największy wpływ na wysokość wynagrodzenia ma znajomość języków obcych.

• Im bardziej niszowe to języki, tym kandydat zarobi więcej. Na przykład specjalista znający jeden z języków skandynawskich może liczyć na bonus do 2 tys. zł brutto.

– Pracodawcy z sektora SSC/BPO ze względu na dużą konkurencję na rynku pracy od lat są liderami
w obszarze kreowania konkurencyjnej polityki płacowej. Dynamika rynku w postaci rosnącej liczby ofert pracy zarówno ze strony wchodzących na polski rynek centrów, jak i już obecnych pracodawców powoduje, że mamy do czynienia z silnym rynkiem pracownika. Kandydaci otrzymują nawet kilka ofert miesięcznie, a pracodawcy, żeby ich zatrzymać, oferują bardzo dobre warunki socjalne oraz podnoszą wynagrodzenia. Szczególnie ma to miejsce w momencie, kiedy pracownik otrzymuje inną ofertę pracy i planuje złożyć wypowiedzenie. Wówczas pracodawcy wychodzą z kontrofertą, aby uniknąć wzrostu rotacji. Intensywny rozwój sektora powoduje, że strata pracownika nawet z poziomu specjalisty bywa dotkliwa, a szybkie pozyskanie nowego pracownika jest dużym wyzwaniem – mówi Daria Stefańska, business unit manager, Antal SSC/BPO.

Czytaj też: Z tymi wyzwaniami mierzy się sektor SSC/BPO

Średnie wynagrodzenie oferowane specjalistom i menedżerom w centrach SSC/BPO w 2017 roku wyniosło 6396 zł brutto miesięcznie i wzrosło aż o 15 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Był to jeden z najwyższych wzrostów płac spośród analizowanych branż w „Raporcie Płacowym Antal 2017”.

Co więcej, eksperci Antal zwracają uwagę, że wynagrodzenia rosną proporcjonalnie do popytu na specjalistów i menedżerów w sektorze SSC/BPO. A ten w ciągu najbliższych 12 miesięcy będzie jeszcze wyższy, gdyż jak wynika z raportu „Plany inwestycyjne firm 2017” aż 87 proc. firm z sektora usług wspólnych i outsourcingu planuje utworzenie nowych miejsc pracy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Beata 2018-01-28 16:40:34

Warto znać takie jezyki jak angielski, czyli uniwersalne. Ja od podstawówki uczyłam się niemieckiego i potem zdecydowałam po studiach, ze chce wyjechać zarobić sobie do Niemiec. I cieszę się, że rodzice zawsze mnie nakłaniali do nauki języka. Mogłam wyjechać z Ej Job jako opiekunka osób starszych. Bez znajomości języka pewnie by mi się to nie udało.

Krzesimir 2018-01-28 15:52:05

Mnie się podoba jezyk włoski. Jakoś od zawsze mnie do niego ciągnęło i chciałbym się go nauczyć ale tak żeby móc się porozumieć. Zapisałem się nawet do szkoły językowej Artcom i zobaczymy jak im pójdzie :P bo zdolności jezykowe to mam marne. :(