×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jak stworzyć optymalne warunki dla dalszego rozwoju branży BPO/SSC w Polsce?

Sektor usług biznesowych istnieje w Polsce od 17 lat. Od tego czasu stale rośnie. W ubiegłym roku przyrost wyniósł aż 24 proc. A w tym roku najprawdopodobniej będzie to 26 proc. Jak wskazują eksperci, Polska stała się atrakcyjna dla firm, nie tylko przez Brexit, ale też dotychczasowe doświadczenia.

Jak stworzyć optymalne warunki dla dalszego rozwoju branży BPO/SSC w Polsce?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Sektor usług dla biznesu w Polsce ma przed sobą ciekawe perspektywy rozwoju.

• Jednym z jego faktorów w najbliższym czasie może okazać się Brexit, który według ekspertów wygeneruje w Polsce kilka tysięcy miejsc pracy.

• W tym kontekście pozyskanie i utrzymanie specjalistycznej kadry staje się istotnym wyzwaniem.

O tym jak mu sprostać i stworzyć optymalne warunki dla dalszego rozwoju branży BPO/SSC w naszym kraju dyskutowali uczestnicy sesji, odbywającej się w ramach dziewiątej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Czekając na wielki exodus z Londynu

Eksperci uważają, że nawet 20 proc. stanowisk pracy z sektora bankowego może przenieść się z Londynu do Polski. To potężny zastrzyk dla krajowego rynku usług dla biznesu, który do tej pory zdążył w Polsce ugruntować swoją pozycję i zatrudnia już blisko 300 tys. osób.

- W związku z Brexitem, w perspektywie dwóch lat, spodziewamy się przeniesienia do Polski w pierwszym etapie 2,5 tys. miejsc pracy, docelowo zaś ok. 6 tys. Oczekujemy już wkrótce decyzji w tej sprawie z J.P. Morgan oraz siedmiu innych banków i instytucji finansowych. W ciągu 2-3 lat, będzie ruch w tym biznesie - zapowiadał Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający ABSL.

Sesja 'Przyszłośc sektora BPO/ssc w Polsce i w Europie (fot.PTWP)
Sesja 'Przyszłośc sektora BPO/ssc w Polsce i w Europie (fot.PTWP)

Sektor usług biznesowych istnieje w Polsce od 17 lat. Od tego czasu stale rośnie. W ubiegłym roku przyrost wyniósł aż 24 proc. A w tym roku najprawdopodobniej będzie to 26 proc. Potencjał jest duży, choć istnieją pewne zagrożenia wskazywał Paweł Panczyj. - Mówimy czasem, że im w gospodarce światowej dzieje się gorzej, tym w sektorze usług dla biznesu jest lepiej. Oferuje on bowiem optymalizację pracy, opartą jednocześnie o polepszanie jakości. Sektor ten staje się wówczas naturalnym rozwiązaniem – mówił Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający ABSL.

Odczarować Brexit

Jak wskazywali eksperci, Polska stała się atrakcyjna dla firm, nie tylko przez Brexit. To także zasługa dotychczasowych doświadczeń.

- Instytucje finansowe są już od jakiegoś czasu bardzo zainteresowane polskim rynkiem, na razie jeszcze ze swoimi centrami backofficowymi. Projektów tych jest dużo, a dodatkowo liczymy na tysiące nowych miejsc pracy – podkreślała Iwona Chojnowska-Haponik, dyrektor Departament Inwestycji Zagranicznych PAIiH.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jak stworzyć optymalne warunki dla dalszego rozwoju branży BPO/SSC w Polsce?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA