Imponujący rozwój krakowskiego rynku usług dla biznesu to zasługa pracowników

Imponujący rozwój krakowskiego rynku usług dla biznesu nie jest zaskoczeniem. - Jest to możliwe m.in. dzięki możliwości pozyskania wysokiej klasy pracowników - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Jacek Adamczyk, Centrum Business in Małopolska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Imponujący rozwój krakowskiego rynku usług dla biznesu to zasługa pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: propertynews.pl

Property News

26 sty 2016 18:37


- Każdego roku małopolskie (w tym krakowskie) uczelnie wyższe opuszcza ok. 50 tys. absolwentów różnych kierunków. 92 proc. studentów deklaruje znajomość języka angielskiego; 40 proc. znajomość języka niemieckiego. Dostosowanie do wymagań pracodawców obejmuje konsultacje w trakcie studiów, udział w bezpośrednich prezentacjach firm, targi pracy, działalność „biur karier” na uczelniach oraz wsparcie (warsztaty, spotkania) ze strony stowarzyszeń firm sektora BPO/SSC/IT jak ABSL czy ASPIRE - tłumaczy Adamczyk.

Jednocześnie kluczową rolę w polityce miasta odgrywa współpraca z inwestorami. Jak komentuje Jacek Adamczyk, lokalne samorządy mają w tym zakresie ponad 10 lat doświadczeń.

Centrum Business in Małopolska jest także świadome zagrożeń, jakie wiążą się z firmami z sektora BPO/SSC. - Można się obawiać rosnącej konkurencji na rynku ofert pracy i zapotrzebowania na coraz bardziej specjalistyczne kompetencje potencjalnych pracowników - tłumaczy.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
BPO

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.