×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

ERGO Hestia stawia na Sopot. Uruchamia międzynarodowe centrum ubezpieczeń korporacyjnych

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 27 lis 2017 18:28

Grupa ERGO Hestia nowy rok rozpocznie od startu międzynarodowego projektu. W Sopocie uruchomi nowe centrum operacji międzynarodowych skupiające się na ubezpieczeniach korporacyjnych.

ERGO Hestia stawia na Sopot. Uruchamia międzynarodowe centrum ubezpieczeń korporacyjnych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Na czele ERGO International Corporate Solutions (EICS) stanie Piotr Śliwicki, prezes sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia. Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, zmiana, która wejdzie w życie w styczniu 2018 roku, jest jednym z kluczowych filarów ogłoszonej w 2016 strategii grupy. ERGO Hestia postawiła przed sobą cel m.in. przyspieszenia zmian związanych z umiędzynarodowieniem i cyfrową transformacją biznesu.

Nowo powołana spółka ma bazować na doświadczeniu i wypracowanych w Polsce praktykach odnoszących się do procesów wyceny ryzyka. EICS chce w ten sposób stworzyć w Sopocie innowacyjne produkty, które znajdą swoich odbiorców na całym świecie. Spółka kładzie też mocny nacisk na nowe technologie. Rozwiązania IT mają umożliwiać szybkie dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb na rynku. 

Obecnie spółka specjalizuje się w dziedzinie ubezpieczania ryzyk nowej, cyfrowej gospodarki. Zapewnia spokój 200 tysięcy firm w Polsce. - Rozwój narzędzi do analizy dużych baz danych, oraz zaplecze inżynieryjne pozwalają nie tylko optymalizować zakres ochrony, ale również dostarczać usługi predykcji i prewencji - wyjaśniają jej przedstawiciele. 

Poza Piotrem Marią Śliwickim (CEO) do zarządu EICS powołani zostali Markus Hofmann (dotychczasowy CEO ERGO Versicherung) jako Chief Sales Officer i Adam Roman (dotychczasowy członek zarządu ERGO Hestii), pełniący funkcję Chief Underwriting Officer.

Z kolei Łukasz Kosicki, wywodzący się z ERGO Hestii menedżer z wieloletnim doświadczeniem z zakresu ubezpieczeń korporacyjnych, został dyrektorem zarządzającym. W sumie cały zespół liczy 55 osób. Ich zadaniem będzie współpraca z obecnymi i pozyskiwanie nowych klientów, kwotowanie ofert w oparciu o nowoczesny metody i narzędzia wyceny ryzyka, obsługa polis i procesu likwidacji szkód.  EICS z nowymi działaniami wejdzie na rynek w Belgii, Czechach i Hiszpanii. Z kolei w Austrii, Francji, Holandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii przejmie zarządzanie rozwojem ubezpieczeń korporacyjnych. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ERGO Hestia stawia na Sopot. Uruchamia międzynarodowe centrum ubezpieczeń korporacyjnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA