ERGO Hestia stawia na Sopot. Uruchamia międzynarodowe centrum ubezpieczeń korporacyjnych

Grupa ERGO Hestia nowy rok rozpocznie od startu międzynarodowego projektu. W Sopocie uruchomi nowe centrum operacji międzynarodowych skupiające się na ubezpieczeniach korporacyjnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ERGO Hestia stawia na Sopot. Uruchamia międzynarodowe centrum ubezpieczeń korporacyjnych

PODZIEL SIĘ


Autor: KDS

27 lis 2017 18:28


Na czele ERGO International Corporate Solutions (EICS) stanie Piotr Śliwicki, prezes sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia. Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, zmiana, która wejdzie w życie w styczniu 2018 roku, jest jednym z kluczowych filarów ogłoszonej w 2016 strategii grupy. ERGO Hestia postawiła przed sobą cel m.in. przyspieszenia zmian związanych z umiędzynarodowieniem i cyfrową transformacją biznesu.

Nowo powołana spółka ma bazować na doświadczeniu i wypracowanych w Polsce praktykach odnoszących się do procesów wyceny ryzyka. EICS chce w ten sposób stworzyć w Sopocie innowacyjne produkty, które znajdą swoich odbiorców na całym świecie. Spółka kładzie też mocny nacisk na nowe technologie. Rozwiązania IT mają umożliwiać szybkie dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb na rynku. 

Obecnie spółka specjalizuje się w dziedzinie ubezpieczania ryzyk nowej, cyfrowej gospodarki. Zapewnia spokój 200 tysięcy firm w Polsce. - Rozwój narzędzi do analizy dużych baz danych, oraz zaplecze inżynieryjne pozwalają nie tylko optymalizować zakres ochrony, ale również dostarczać usługi predykcji i prewencji - wyjaśniają jej przedstawiciele. 

Poza Piotrem Marią Śliwickim (CEO) do zarządu EICS powołani zostali Markus Hofmann (dotychczasowy CEO ERGO Versicherung) jako Chief Sales Officer i Adam Roman (dotychczasowy członek zarządu ERGO Hestii), pełniący funkcję Chief Underwriting Officer.

Z kolei Łukasz Kosicki, wywodzący się z ERGO Hestii menedżer z wieloletnim doświadczeniem z zakresu ubezpieczeń korporacyjnych, został dyrektorem zarządzającym. W sumie cały zespół liczy 55 osób. Ich zadaniem będzie współpraca z obecnymi i pozyskiwanie nowych klientów, kwotowanie ofert w oparciu o nowoczesny metody i narzędzia wyceny ryzyka, obsługa polis i procesu likwidacji szkód.  EICS z nowymi działaniami wejdzie na rynek w Belgii, Czechach i Hiszpanii. Z kolei w Austrii, Francji, Holandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii przejmie zarządzanie rozwojem ubezpieczeń korporacyjnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.