Emigracja albo sektor BPO/SSC. To wybór dla młodych?

Praca na rzecz firmy, która nie spełnia zawodowych marzeń i aspiracji, emigracja lub założenie własnej działalności to niestety częsta perspektywa, jaką od wielu lat mają młodzi Polacy. Czy firmy z sektora usług dla biznesu to zmienią?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Emigracja albo sektor BPO/SSC. To wybór dla młodych?

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

2 gru 2014 11:34


Jak pokazują wyniki 16 edycji Antal Global Snapshot, badania przeprowadzonego przez firmę Antal International, aż 88 proc. firm z branży BPO/SSC planuje rekrutację specjalistów i menedżerów, co sprawia, że sektor usług dla biznesu staje się liderem w poszukiwaniu pracowników.

Czytaj też: Masowe rekrutacje w SSC/BPO: co sprawia rekruterom największe trudności i jak się z nimi uporać?

- Od początku działalności w Polsce jesteśmy otwarci na młodych ludzi, którzy nie rozpoczęli jeszcze swojej zawodowej drogi lub też mają niewielkie doświadczenie, a mimo to są zmotywowani, by pracować w międzynarodowym środowisku biznesowym. Część naszych pracowników traktowało i traktuje pracę w firmie, jako skok do kariery. Dostrzegają jednak, że jako pracodawca dajemy im szansę na zdobycie umiejętności i wiedzy, które jeśli tylko dobrze wykorzystają, mogą w przyszłości zaprocentować możliwością awansu, a nawet objęciem stanowiska w międzynarodowych strukturach firmy - mówi Agnieszka Orłowska, prezes HP Global Business Center.

Gros osób, które rozpoczęły pracę w sektorze w pierwszych latach jego funkcjonowania w kraju, zajmuje aktualnie wysokie stanowiska także w europejskich i światowych strukturach organizacji. Dlatego wiążą się oni na dłużej z firmami.

Czytaj też: Jakie języki warto znać, by zdobyć pracę w sektorze BPO/SCC?

- Przeszło 55 proc. naszych pracowników jest z nami od ponad 3 lat. Tak duży odsetek zatrudnionych z dłuższym stażem świadczy przede wszystkim o tym, że pracownicy są zadowoleni z warunków i wartości, jakie im oferujemy - dodaje Agnieszka Orłowska.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.