Dobre perspektywy dla outsourcingu w Polsce

Polska jest europejskim liderem w liczbie oraz jakości centrów usług biznesowych. W branży pracuje ponad 150 tys. osób a najbliższe lata mają przynieść kolejne wzrosty.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dobre perspektywy dla outsourcingu w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

18 lis 2015 8:55


Kraków, Warszawa i Wrocław są uznawane za najatrakcyjniejsze polskie miasta dla branży outsourcingu, czyli sektora usług świadczonych dla przedsiębiorstw przez inne, zewnętrzne firmy.

Swoją obecność na inwestycyjnej mapie Polski coraz śmielej zaznaczają Trójmiasto, Łódź, Poznań oraz Lublin, a także mniej popularne dotąd lokalizacje biznesowe: Bydgoszcz, Szczecin, Rzeszów, Radom, Częstochowa czy Piła.

- Co istotne do sektora zaliczają się do niego już nie tylko usługi finansowo-księgowe oraz call center. Wchodzimy w usługi prawnicze, windykacyjne czy zarządzanie flotami i budynkami – zaznacza Wiktor Doktór, prezes fundacji Pro Progressio.

Zewnętrzni eksperci

Outsourcing jest coraz popularniejszy w Polsce, bo obniża koszty działalności przedsiębiorstwa. W branży pracuje ponad 150 tys. osób. W perspektywie najbliższych 3–4 lat szacuje się wzrost zatrudnienia o 18–20 proc. rok do roku.

- Rynek outsourcingu jest otwarty nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, lecz także małych firm, które już teraz bardzo często korzystają z zewnętrznej obsługi: księgowości, infolinii czy punktów informacji - zauważa ekspert.

Czytaj też: Centra usług biznesowych najlepiej lokować w Polsce

Jak znaleźć dobrego partnera outsourcingowego dla swojej firmy? Na pewno warto stawiać na tych o ugruntowanej pozycji na rynku i mających doświadczenie. O wysokiej jakości usług świadczy otrzymanie nagrody w niekomercyjnym konkursie Outsourcing Stars.

- Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najprężniej rozwijających się firm oraz instytucji związanych z sektorem outsourcingowym – wyjaśnia rozmówca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.