Credit Suisse stworzy tysiące nowych miejsc pracy we Wrocławiu

- Credit Suisse ściga się w Polsce z IBM i HP - stara się o grant na rozbudowę centrum kompetencyjnego we Wrocławiu. Szwajcarzy mają w tym mieście już 2,5 tys. pracowników, a chcą stworzyć tysiąc nowych etatów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Credit Suisse stworzy tysiące nowych miejsc pracy we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

22 kwi 2014 9:07


Będzie to więc kolejne wielkie centrum usług we Wrocławiu, w którym działają już m.in. IBM (prawie 3,5 tys. pracowników), HP (2,5 tys.) czy Nokia Solutions and Networks (1,8 tys.) - informuje "Puls Biznesu".

Jeśli międzyresortowy zespół ds. inwestycji przyzna Credit Suisse grant, będzie to kolejne wsparcie dla wrocławskiego ośrodka. Firma otrzymała bowiem w 2012 r. 39 mln zł dotacji na projekt wart 184 mln zł w ramach unijnego działania wspierającego inwestycje o dużym znaczeniu dla gospodarki.

- Obecnie w Polsce firmy rozwijają się w tempie średnio 20 proc. rocznie. Nie brakuje nowych światowych marek, które wchodzą do naszego kraju. To świetny czas dla sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, w którym pracuje już 126 tys. osób - mówi Paweł Panczyj ze Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL.

ABSL walczy o zmiany w prawie, które zachęcą do otwierania centrów usług przez fundusze inwestycyjne. Dziś takie operacje prowadzone są głównie w Luksemburgu i Irlandii. Może to dać dodatkowe 100 tys. etatów do 2017 r., twierdzi "Puls Biznesu".
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.