Centra usług wspólnych napędzają rynek pracy

6
Centra usług wspólnych napędzają rynek pracy Mirosław Czarnik (fot.PTWP)
- Poziom zatrudnienia w sektorze BPO stale rośnie i ten trend powinien się utrzymywać w najbliższych 2-3 latach - informuje Mirosław Czarnik, prezes Górnośląskiego Parku Przemysłowego w Katowicach.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centra usług wspólnych napędzają rynek pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (TE)

wnp.pl

9 kwi 2015 11:28


Sektor BPO należy do najszybciej rosnących segmentów rynku pracy, a także do wiodących najemców nieruchomości biurowych. W ocenie Mirosława Czarnika w kolejnych latach należy oczekiwać dalszego rozwoju centrów usług w Polsce.

Czarnik wskazał, że poziom zatrudnienia w sektorze BPO stale rośnie i ten trend powinien się utrzymywać w najbliższych 2-3 latach. W sumie w centrach usług wkrótce może pracować już 200-250 tys. osób.

Wśród atutów Polski pod względem rozwoju BPO znajdują się m.in. takie czynniki jak: wysokie kwalifikacje pracowników, coraz lepsze skomunikowanie lotnicze i drogowe, a także wzrost kosztów pracy w Niemczech, Francji czy Włoszech.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Anna Nowak 2015-04-09 16:52:58

Atutem jest to, że zgadzamy się pracować ZA Gów ... e pieniądze. wysokie kwalifikacje pracowników, coraz lepsze skomunikowanie lotnicze i drogowe Skończcie już z tym chorym PR-em BPO - jestesmy tanią siłą roboczą ... o to chodzi ....